Archiwum 2017

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 listopada 2017

 • Dzisiaj jest ostateczny termin składania kandydatur do Rady Parafialnej.
 • W tym tygodniu będą roznoszone opłatki na ul. Hirszfelda, Szwedzkiej, Sapiehy, Lubartowskiej, Chodźki, Sierocej i Spółdzielczości Pracy. Ofiary zbierane są na remont chóru.
 • Tydzień temu do puszki na ten cel zebrano 356 złotych.
 • Rozpoczęliśmy okres grzewczy w naszym kościele oraz domu parafialnym. Dlatego taca za tydzień przeznaczona będzie na ten cel.
 • W związku ze zbliżającymi się uroczystościami odpustowymi ku czci naszego patrona, zwracamy się do naszych Parafian o zbiórkę zabawek, słodyczy i suchego prowiantu na rzecz dzieci potrzebujących.
 • Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzą; w poniedziałek SP nr 19, we wtorek Legion Maryi, w środę Ministranci, w czwartek Rada Duszpasterska, w piątek Legion Maryi, w sobotę Kółka Różańcowe, w niedzielę Siostry Kanoniczki.
 • Tradycją lat ubiegłych, w przyszłą niedzielę 26 listopada na ulicach naszego miasta i całej Polski, odbędzie się akcja charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Wolontariusze zbierać będą tylko dary rzeczowe: żywność, chemię, zabawki, książki, artykułu papiernicze i odzież w dobrym stanie. Zachęcamy więc do podzielenia się nawet odrobiną z dziećmi i innymi osobami w trudnej sytuacji życiowej. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik objął zbiórkę patronatem duchowym.
 • 2 grudnia, w I sobotę miesiąca, o 1700 różaniec o dobre wychowanie młodzieży, o 1800 Msza, kazanie wygłosi ks. Józef Maciąg. Po Mszy Świadectwo Jana Budziaszka z zespołu Skaldowie.
 • Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym artykuł „Życie należy do Boga. Czy samobójca jest skazany na wieczne potępienie czy nie?” a szczególnie polecamy artykuł o naszej parafii. W Niedzieli „Zręcznie przygotowana samotność. Skąd się bierze bezradność i niezwykła bierność?”.
 • W minionym tygodniu zmarli parafianie: Marianna Kuśmierzak, Eugeniusz Iwaniak, Jan Rybicki.

DANE ADRESOWE

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
PW. ŚW. MIKOŁAJA

 • ul. ks. Michała Słowikowskiego 1
  20-124 Lublin
 • +48 81 747 66 45
 • +48 501 187 005
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenia duszpasterskie