Archiwum 2017

III NIEDZIELA ADWENTU – 17 grudnia 2017

 • Dzisiaj na sumie o 1130 zaprzysiężenie Rady Parafialnej, gdyby były jeszcze rezygnacje to prosimy o kontakt z nami po mszach.
 • Wczoraj rozpoczęliśmy Nowennę do Bożego Narodzenia, łączymy to nabożeństwo z wieczorną mszą św. – serdecznie zapraszamy na wspólny śpiew nowenny.
 • Codziennie okazja przed mszami do spowiedzi św. Nie odkładajmy na ostatni dzień, bo piątek i sobota to czas przygotowania kościoła na święta, dekoracje, choinki.
 • Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzą: w poniedziałek – Harcerze, we wtorek – Legion Maryi, w środę – SP 25, w czwartek – Rada Duszpasterska, w piątek – Legion Maryi, w sobotę – s. kanoniczki a w Niedzielę w Wigilię prywatnie w naszych domach.
 • Przyszła Niedziela IV Adwentu to jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia porządek mszy św. 700, 830, 1000, 1130, wieczorowej mszy o 1800 nie będzie !! bo w tym czasie zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, łamiąc się opłatkiem i składając życzenia, pamiętajmy o wspólnej modlitwie i czytaniu Ewangelii św. Łukasza o narodzinach Jezusa zachowajmy zwyczaj wolnego miejsca przy stole, a może zaprośmy samotnych sąsiadów czy krewnych, niech nikt w tym dniu nie czuje się opuszczony czy zapomniany. Ponieważ jest to Niedziela nie obowiązuje nas pod grzechem wstrzemięźliwość i post wigilijny ale nikomu się nic nie stanie jeśli dochowa wierności polskiej tradycji i będzie pościł do wieczerzy. W tym dniu o 2400 msza św. – Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy. Przyszła niedziela to również wspomnienie Adama i Ewy pierwszych rodziców imieniny ks. Adama na sumie o 1130 będziemy się modlić w intencji ks. Adama.
 • Szczegółowy plan dni świątecznych i wizyty pasterskiej po świętach podamy w przyszłą niedziele. Te informacje będą zamieszczone także na stronie internetowej parafii. Również świece wigilijne Caritas – będą w przyszłą niedziele. Kto będzie chciał nabyć to g zapraszamy w przyszłą niedziele do zakrystii.
 • Zachęcamy do udziału w Roratach o 630 ostatni tydzień, dzieci mają msze Roratnie w poniedziałek i piątek o 1700.
 • W piątki po mszy wieczorowej odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia, zapraszamy wszystkich czcicieli.
 • Polecamy prasę katolicką: w Niedzieli artykuł „O św. Mikołaju jeszcze raz” oraz „Oczy Maryi żyją!” – ciekawy felieton o MB z Guadalupe, „Co z tegoroczną wigilią?” W GN „Rodowód Chrystusa - czy to postać historyczna czy fikcyjna? jak piszą niektórzy internauci”.
 • Zmarli parafianie w minionym tygodniu: †śp. Salomea Pyda, †śp. Stanisław Joński, †śp. Czesław Figiel, †śp. Krystyna Kamińska – polećmy ich miłosierdziu Bożemu.

DANE ADRESOWE

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
PW. ŚW. MIKOŁAJA

 • ul. ks. Michała Słowikowskiego 1
  20-124 Lublin
 • +48 81 747 66 45
 • +48 501 187 005
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenia duszpasterskie