12 lutego 2017

1. We wtorek 14 lutego przypada Święto św. Cyryla i Metodego Patronów Europy, a także nasza doroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Walentego, msze św. o 700 i 1800. Chcemy przypomnieć, że ta uroczystość została jako odpust potwierdzona dekretem z dnia 17 października 1959 r. przez Prymasa Polski ks. Kard. S. Wyszyńskiego. Uroczystą sumę odpustową w intencji wszystkich szczerze zakochanych, małżonków i narzeczonych odprawi ks. Prof. Tadeusz Guz, wygłosi także okolicznościowe kazanie. Po mszy odbędzie się koncert „Ogród cnót św. Walentego„- w programie romantyczne pieśni z nad Sekwany z I połowy XIX w w wykonaniu „Trio Harfowe” Fundacji Villa Polonia.
  2. Modlitwę różańcową w tym tygodniu prosimy, by poprowadziły grupy: poniedziałek – Bractwo różańcowe, wtorek - Legion Maryi, środa - Kółko Różańcowe, czwartek –Legion Maryi, piątek – s. Józefitki, sobota- s. Kanoniczki niedziela – Caritas.
  3. W przyszłą Niedziele ofiary na tace przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła.
  4. W ostatnim czasie na spłatę naszego długu wpłynęły ofiary 200 zł i 100 zł –dziękujemy ofiarodawcom.
  5. Ze względu na panujące mrozy i często nie zamykane drzwi prze wchodzących do kościoła nasza świątynia w ciągu dnia będzie przez najbliżej dni aż do ustania mrozów zamykana.
  6. Nowo tworzona Szkoła Podstawowa Nr 19 im. Józefa Czechowicza przy ul. szkolnej 6 ogłasza zapisy do klasy IV i VII na nowy rok szkolny 2017/2018 i zaprasza rodziców i uczniów na Dni Otwartych Drzwi w piątek 17 lutego w godz. 16.00-18.00 i sobota 18 lutego w godz. 1000 - 1200. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.
  7. W najnowszej „Niedzieli” polecamy artykuł „Francja i laicki dżihad” o walczącej laicyzacji we Francji, która zbiera straszne żniwo, a w „GN”- polecamy artykuł „Czy kobieta może przyprowadzić męża do Kościoła?

{/edsnewanimate}