21 maja 2017

1. W parafii przeżywamy uroczystości I Komunii św. klas III, do piątku dzieci będą miały „Biały Tydzień”. Zapraszamy wszystkich, by świętować to wydarzenie. W przyszłą niedzielę, we Wniebowstąpienie Pańskie również na sumie o godz. 1130 swoją rocznicę I Komunii Św. będą miały klasy IV.
  2. Przypominamy o nabożeństwach majowych codziennie o 1730. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tych nabożeństwach.
  3. Za tydzień, w niedziel 28 maja o godz. 1800 w intencji wszystkich matek naszej parafii zostanie odprawiona msza św., a po mszy będzie Festyn Rodzinny połączony z różnymi atrakcjami. Wystąpi zespół rodzinny a także przedstawiciele lokalnych szkół.
  4. Przypominamy o pielgrzymce do Częstochowy i Leśniowa w dniu 10 czerwca wyjazd wczesnym rankiem a powrót godzinach wieczornych.
  5. Wyrażamy wdzięczność tym naszym parafianom, którzy odpowiedzieli na list Rady Duszpasterskiej w sprawie zakupu nowych organów. Ostatnio na ten wpłynęły ofiary: 2x 300 zł, 2x 200 zł, 150 zł. I 100zł oraz ofiara na Syrie 500zł Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł „Równowaga w kanonie o nowym spisie lektur szkolnych”.
    A w „Niedzieli” – „Jezus na plaży we Florencji ”
  7. Zmarli parafianie: śp + Maria Gronowska, Zyta Bukowy, Ryszard Maik, Włodzimierz Cydejko i Marianna Mikołajewska. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.

{/edsnewanimate}