XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 września 2017

1. Wczoraj o godz. 1800 w czasie mszy św. w Święto Narodzenia NMP zawierzyliśmy naszą parafię Niepokalanemu Sercu NMP. Maryja w Fatimie zachęcała nas do odmawiania różańca w 100 rocz. Jej objawień podejmujemy to zaproszenia poprzez codzienne odmawianie modlitwy różańcowej w naszej parafii o godz. 1730.
  2. Dziękujemy S. Maksymilianie, paniom z Kółek Różańcowych i innym ofiarodawcom za ufundowanie figury MB. Fatimskiej dla naszej parafii.
  3. Już dziś pragniemy zaprosić wszystkich chętnych parafian na wielkie wydarzenie, które nosi nazwę „Różaniec do granic”7 października w przedpołudnie w pielgrzymce autokarowej udamy się na granice naszej ojczyzny nad Bug do parafii Świerże, gdzie będziemy się modlić, tworząc krąg różańcowy wzdłuż granicy polski, chętnych na taki wyjazd zapraszamy po mszach do zakrystii, szczegóły wyjazdu podamy w najbliższym czasie.
  4. W najbliższy piątek o godz. 17.00 zbiórka ministrantów i lektorów, zapraszamy chętnych chłopców do służenia przy ołtarzu na to spotkane .
  5. W godzinach urzędowania kancelarii parafialnej od 16.00 do 18.00 przyjmujemy zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii.
  6. W ramach europejskich Dni dziedzictwa zapraszamy naszych parafian do obejrzenia na naszym wzgórzu wystawy pt. ”Lublin z czwartku”.
  7. Zwracamy się z prośbą do naszych parafian i z pytaniem czy ktoś zna lub miałby miejsce lub lokal gdzie moglibyśmy złożyć nasze organy, które pod koniec września zostaną przywiezione z Londynu ?
  8. Zapraszamy chętną młodzież do uczestnictwa w komitecie organizacyjnym Orszaku św. Mikołaja, który odbędzie się w naszej parafii 9 grudnia, zapisy po mszach św. Lub w kancelarii.
  9. Wpłynęły ofiary na rzecz naszej parafii w minionym czasie 400 zł 100 zł i 50 zł – Bóg zapłać serdeczne ofiarodawcom a dzisiejsze ofiary, które złożymy do puszki są przeznaczone na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”
  10. W przyszłą Niedziele będzie promocja naszej parafii w Zakrzówku .
  11. .Polecamy prasę katolicką :w „GN”-„Co powiedziała Maryja w Gietrzwałdzie?” oraz „Dlaczego boimy się upominać ? w „Niedzieli „polecamy artykuł pt.”Jaka jest strategia świętej wojny islamistów?
  12. Zmarli parafianie : + Helena Kozioł -polećmy ją miłosierdziu Bożemu.