XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 września 2017

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii, naszego rodaka ks. Zdzisława Szostaka wicerektora seminarium Duchownego w Lublinie, który wygłosi Słowo Boże i przybliży nam Duszpasterstwo Uzależnionych, witamy p. Aleksandrę – terapeutkę, która po ogłoszeniach da świadectwo pracy wśród uzależnionych.
  2. Jutro w liturgii kościoła wspominamy św. Stanisława Kostkę – patrona dzieci i młodzieży, zapraszamy na msze się ku czci świętego na godz. 1800. po mszy film o św. Stanisławie. Również w tym tygodniu:
    – we czwartek wypada święto św. Mateusza Apostoła
    – w sobotę św. O. Pio.
  3. We wspomnienie Matki Bożej Różańcowej 7 października na całej długości naszej polskiej granicy będziemy odmawiać różaniec, błagając o opiekę nad Polską, Europą i światem. Z tej okazji organizujemy pielgrzymkę do parafii Świerże położonej na granicy przy Bugu. Wyjazd byłby z pod kościoła około godz. 830. Przyjmujemy zapisy po mszach i w kancelarii.
  4. Już dziś informujemy o rekolekcjach ewangelizacyjnych w naszej parafii Źródło „które odbędą się w naszej parafii w dniach 2-9 listopada 2017.
  5. Zapraszamy na codzienny różaniec na godz. 1730.
  6. W naszej parafii w każdy wtorek od godz. 1700 do 1800 będzie funkcjonowało duszpasterstwo (poradnictwo duchowe) dla osób uzależnionych, będzie je prowadziła p. Aleksandra – terapeutka.
  7. W ramach 25 Europejskich Dni dziedzictwa zapraszamy na nasze wzgórze na wystawę „Lublin z Czwartku”.
  8. W dniu dzisiejszym nasze relikwie peregrynują w parafii św. Mikołaj w Zakrzówku, gdzie odbywa się zbiórka ofiar na prace renowacyjne w naszym kościele.
  9. Proponujemy prasę katolicką w „GN” artykuł o „Różaniec do granic” o inicjatywie modlitwy za Ojczyznę a w „Niedzieli „-„Nadchodzi największa wojna „ bardzo ciekawy artykuł.
  10. Zmarli parafianie : + Władysław Hewiński – polećmy go miłosierdziu Boga.