PRZYJĘCIE NOWYCH MINISTRANTÓW

18 grudnia 2016

zdjęcia z uroczystości przyjęcia nowych ministrantów i awansu na stopień ministranta starszego

W ostatnią niedzielę Adwentu nasza wspólnota parafialna wzbogaciła się o 6 nowym ministrantów. Chłopcy przygotowywali się przez kilka tygodni do tego wielkiego wydarzenia. Potrafią już służyć do Mszy św. i nabożeństw, są "specjalistami" od wyposażenia każdej zakrystii i fachowo potrafią nazwać przedmioty liturgiczne.

Również 4 ministrantów za wzorową służbę przy Ołtarzu i postawę jako dziecka Bożego awansowało na "ministranta starszego" - ich strojem od dziś jest czerwona sutanela - symbolizująca ich miłość do Pana Jezusa i gorliwość w służbie Jezusowi, a także biała komża - symbol ich czystego serca i będzie im przypominać, że są wezwani do świętości.

Nowym ministrantom i ministrantom starszym życzymy radości ze Służby Panu Jezusowi przy Ołtarzu.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)