KRONIKA

18 grudnia 2016

{edsnewanimate|class="eds-animate edsanimate-sis-hidden "|data-eds-entry-animation="bounceIn"|data-eds-entry-delay="0"|data-eds-entry-duration="0.5"|data-eds-entry-timing="linear"|data-eds-exit-animation=""|data-eds-exit-delay=""|data-eds-exit-duration=""|data-eds-exit-timing=""|data-eds-repeat-count="1"|data-eds-keep="yes"|data-eds-animate-on="load"|data-eds-scroll-offset=""}

 1. Przed nami dni przedświąteczne, kto nie był jeszcze u sakramentu pokuty i pojednania to przed mszą wieczorowa zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi.
 2. Święta Bożego Narodzenia nie dla wszystkich będą radosne, opływające we wszystkie dary, dlatego tym bardziej jako chrześcijanie powinniśmy pamiętać o ubogich, kto by chciał wesprzeć ubogich produktami spożywczymi czy odzieżą to przez cały tydzień, będziemy przyjmować w czasie pracy kancelarii środki czystości i żywność oraz odzież.
 3. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia rano o 630 ostatnie Roraty, nie ma mszy o 1800, bo przecież zasiądziemy do wigilijnego stołu, pamiętajmy o modlitwie o odczytaniu Ewangelii św. Łukasza i życzeniach, pielęgnujmy nasze piękne tradycje godz. 2400 zapraszamy na Pasterkę. Msze św. w Boże Narodzenie zaczynamy od godz. 830, 1000,1130 i 1800. Nie ma mszy o 700 – pamiętajmy o tym by niepotrzebnie nie stać pod kościołem. II dzień Bożego Narodzenia to wspomnienie św. Szczepana, porządek mszy niedzielny.
 4. Dzisiaj po każdej mszy społeczność Szkoły Podstawowej Nr 25 przygotowała przedświąteczny kiermasz.
 5. Po świętach rozpoczniemy wizytę pasterską już dziś podajemy plan będzie wisiał w gablocie i na zewnątrz świątyni jest tez na stronie internetowej, w następna niedziele będziemy sukcesywnie ogłaszać plan wizyty pasterskiej.
 6. Ofiary złożone na tace w IV niedziele miesiąca chcemy przeznaczać na ogrzewanie kościoła, staramy się by było ciepło bardzo prosimy wchodzących by zamykali drzwi za sobą. Czasem kilkuminutowe otwarcie wyziębia kościół. Prosimy więc o zrozumienie.
 7. Polecamy opłatki na stół wigilijny, świece i kalendarze a także ciekawy album „Kolędy niebiańskim piórem pisane” z 2 płytami CD, oraz „Wszystko o Bożym Narodzeniu”.
 8. Polecamy prasę katolicką: w Niedzieli artykuł o „Trudach odkłamywania wizerunku Polski” w „GN”– polecamy artykuł „Nadzieja w modlitwie„ oraz wiele innych informacji z życia Kościoła.

{/edsnewanimate}

DANE ADRESOWE

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
PW. ŚW. MIKOŁAJA

 • ul. ks. Michała Słowikowskiego 1
  20-124 Lublin
 • +48 81 747 66 45
 • +48 501 187 005
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenia duszpasterskie