I NIEDZIELA ADWENTU

2 grudnia 2018

1.

Rozpoczynamy nowy okres liturgiczny w życiu kościoła - Adwent, który ma podwójny charakter: jest czasem na przygotowaniem do spotkania z Jezusem przy końcu czasu oraz na świętowanie historycznej pamiątki przyjścia Chrystusa na ziemie w tajemnicy swoich narodzin. W naszej parafii rozpoczynamy również rekolekcje adwentowe, które przygotują nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, a także odpustu ku czci św. Mikołaja. Rekolekcje poprowadzi Ks. Zbigniew Kiszowara – proboszcz parafii pw. św. Kingi w Świdniku. W poniedziałek i wtorek Msze święte rekolekcyjne w następującym porządku: 630,830, 1630 – jest to Msza św. z nauką dla dzieci, oraz 1800. Dzisiaj po Mszy wieczornej konferencja dla młodzieży. Program rekolekcji jest dostępny na stornie internetowej parafii, w gablocie oraz na ulotkach, które są do wzięcia.

2.

Zapraszamy wszystkich parafian na msze roratnie codziennie o 630. A dla dzieci w tym tygodniu roraty w poniedziałek o 1630. A od następnego tygodnia roraty dla dzieci o 1700 w poniedziałki i czwartki.

3.

Już jutro rozpoczniemy obchody naszego odpustu. Rano od 830 św. Mikołaj wraz z delegacją dzieci naszej parafii, odwiedzi wszystkie chore dzieci w lubelskich szpitalach. W czwartek 6 grudnia, w dniu odpustu Msze święte o 630. i 830. O 1800 sumie odpustowej będzie przewodniczył Ks. Bp. Ryszard Karpiński, a oprawę muzyczną przygotuje chór gregoriański z Instytutu Muzykologii KUL.

4.

W ramach odpustu zapraszamy na musical o św. Mikołaju do Filharmonii Lubelskiej, który zostanie przedstawiony w sobotę 8 grudnia. Zaproszenia na to wydarzenie są do odebrania w kancelarii parafialnej, a program odpustu, orszaku i duchowego prezentu jest wyłożony na stoliku. 9 grudnia, w kościele ojców Dominikanów o godzinie 1300, uroczystą Mszą świętą rozpoczniemy Orszak św. Mikołaja.

5.

Prosimy parafianki, które mogłyby upiec ciasta na Orszak, by przynieść te ciasta w sobotę w godzinach wieczornych na plebanie.

6.

Prosimy, by modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadziły: poniedziałek – Kółko Różańcowe, wtorek – Legion Maryi, środa – siostry św. Józefa, czwartek – Rada Duszpasterska, piątek – Legion Maryi, sobota – Kółko Różańcowe, niedziela – siostry Kanoniczki.

7.

Opłatki, które tydzień temu zostały pobłogosławione, są roznoszone przez przedstawicieli naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji są z przeznaczeniem na spłatę długów za remont kościoła.

8.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym zachęcamy do artykułu „Z Duchem Twoim” – o tym jakie dary zsyła na nas Duch Święty i po co, a w Niedzieli polecamy tekst„ Idę po śmierć, idę po życie” – wywiad ze znanym rekolekcjonistą Ks. Piotrem Pawlukiewiczem o tym, czym jest świętość i jak znosić chorobę i ból.

9.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: śp. Mariana Szafrańskiego oraz śp. Marka Tarachę.