XV NIEDZIELA ZWYKŁA

14 lipca 2019

Kazania: Diakon Paweł Saran

1.

Wakacje to czas poznawania  i przeżywania miłości do Boga i do ludzi. Odkrywajmy tajemnicę Boga – w spotkaniu z drugim człowiekiem. Bierzmy do ręki Pismo Święte, dobrą książkę, lub katolicka prasę. Niech Bóg nas ubogaca w czasie odpoczynku.

2.

Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową o godzinie 1730. Chętnych prosimy o prowadzenie i zapisy na poszczególne dni według schematu, który jest w zakrystii.

3.

W tym tygodniu patronują nam: 1500 w poniedziałek św. Bonawentura – biskup i Doktor Kościoła oraz 1600 we wtorek Matka Boża z góry Karmel. Jest to dzień odpustu u Ojców Karmelitów, którzy zapraszają na uroczystą Mszę świętą na godzinę 1800.

4.

W dniu 3 sierpnia wyruszy 41. Lubelska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy pod hasłem „W mocy Ducha Świętego”. Zapisy na Pielgrzymkę w kancelarii parafialnej do 25 lipca. Osoby, które z różnych względów nie mogą pielgrzymować na Jasną Górę mogą włączyć się, podobnie jak w poprzednich latach, w inicjatywę funduszu solidarnościowego „Idę z Tobą”, a ich modlitewne intencje pątnicy zaniosą przed tron Jasnogórskiej Pani.

5.

Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary, które wpływają na rzecz parafii.

6.

Zapraszamy na kiermasz ciast. Dochód przeznaczony jest na remont kościoła.

7.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy: „Bo życie jest żywe” – artykuł o wartości każdego życia i działalności kliniki Budzik. W Niedzieli „Niewierzące dzieci wierzących rodziców” – artykuł o przyczynach kryzysu wiary wśród ludzi młodych.

8.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Sławomira Styrnika. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…