II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2019

1.

W II Niedzielę Wielkiego Postu Kościół obchodzi Tydzień Modlitw i solidarności z misjonarzami pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha”.

2.

We wtorek przypada Uroczystość Św. Józefa msze o 700 i 1800, a o godz. 1600 uroczysta Msza św. z racji Święta patronalnego sióstr św. Józefa - zapraszamy parafian na te uroczystości.

3.

W piątki nabożeństwa drogi krzyżowej o 1700 dla dzieci o 1830 dla starszych. Gorzkie Żale odprawiane będą w każdą niedziele Wielkiego Postu o 1730 zamiast różańca.

4.

Nasze Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach 31 marca – 3 kwietnia b.r. Serdecznie zapraszamy.

5.

Ekstremalna Droga Krzyżowa w tym roku 29 marca 2019 - szczegóły na plakacie.

6.

Trwa pielgrzymowanie do kościołów stacyjnych, plan odwiedzin poszczególnych kościołów w gablocie.

7.

Modlitwe różańcową w tym tygodniu prosimy aby poprowadziły grupy : poniedziałek – Przyjaciele Oblubieńca, wtorek – Legion Maryi, środa – Akademia Młodzieżowa, czwartek – Szkoła Podstawowa Nr 25, piątek – Legion Maryi, sobota – kółka różańcowe.

8.

Trwają prace porządkowe wokół kościoła oraz prace remontowe.

9.

Wyrażamy wdzięczność naszym parafiankom z Rady duszpasterskiej za zorganizowanie tydzień temu kiermaszu ciast, podczas którego zebrano kwotę 732,43 zł. Dziękujemy również za ofiary indywidualne 500, 300,100 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

10.

Ofiary zebrane dzisiaj do puszki przed kościołem przeznaczone są na „Krajowy Fundusz Misyjny”.

11.

Proponujemy prasę katolicką: w Niedzieli jest ciekawy artykuł pt.: „Nadużycia wobec nieletnich plaga globalna”, a w Gościu Niedzielnym artykuł pt.: „Krzyk o facetów” – czy istnieją jeszcze prawdziwi mężczyźni i ojcowie? Gorąco polecamy.

12.

Zmarli parafianie: śp. Stanisław Osiej i śp. Dariusz Żytkowski.