XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

11 listopada 2018

1.

Dzisiaj przypada 100 ocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny, jest to święto narodowe. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 sprawowanej w intencji Ojczyzny, zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Spotkanie odbędzie się w Ośrodku Akademii Młodzieżowej o godzinie 1900 i rozpocznie się od krótkiej części artystycznej przygotowanej przez młodzież. Zapraszamy serdecznie.

2.

W najbliższy czwartek 15 listopada, po Mszy Świętej wieczorowej, z myślą o naszej Ojczyźnie i setnej rocznicy odzyskania niepodległości, nasza młodzież zaprasza na program słowno – muzyczny „Wieczór ze świętymi”.

3.

W listopadowe dni pamiętamy szczególnie o zmarłych, w ich intencji modlimy się codziennie na różańcu o 1730 w modlitwie wypominkowej. Kartki wypominkowe leżą na bocznych ołtarzach lub są do pobrania w zakrystii.

4.

W ramach odpustu ku czci św. Mikołaja, organizowana jest akcja modlitewna Duchowy Prezent Świętego Mikołaja. Jest to zachęta, kierowana do rodziców, do podjęcia modlitwy za własne dzieci i wręczenia im pisemnej deklaracji, zobowiązania, jako duchowego prezentu. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki i obrazki, a także program całego odpustu.

5.

Ze względu na to, że dzisiejsza taca przeznaczona jest na budownictwo sakralne naszej archidiecezji, ofiary zebrane do puszki, są przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z remontem naszego chóru.

6.

Trwają prace remontowe przy elewacji kościoła i domu parafialnego. Ostatnio na ten cel wpłynęły ofiary: 200 oraz 2 po 100 zł. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom.

7.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym artykuły: „Rachunek sumienia” a w Niedzieli „Jesteśmy z pokolenia orłów” oraz „Klecha – ostatni klaps”.

8.

Pożegnaliśmy w tym tygodniu śp. Józefa Barczaka.