NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

10 stycznia 2021

1.

Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgicznie Okres Narodzenia Pańskiego, od jutra wejdziemy w Okres Zwykły. W Polsce jednak jest dawny zwyczaj przedłużania tej bożonarodzeniowej radości do święta Ofiarowania Pańskiego obchodzonego 2 lutego. Dlatego do tego dnia zachowujemy dekoracje świąteczne i śpiew kolęd w naszych kościołach.

2.

Przy okazji dzisiejszego święta warto sobie przypomnieć, że przez sakrament chrztu świętego staliśmy się dziećmi Bożymi i członkami wspólnoty Kościoła. Należy też podnieść dwie istotne sprawy. Po pierwsze sprawę nadawania imion chrześcijańskich dzieciom, a po drugie sprawę właściwego doboru rodziców chrzestnych, którzy powinni być świadkami wiary.

3.

Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową w intencji naszych rodzin i trudnych spraw wychowawczych, codziennie o godz. 1730.

4.

Polecamy prasę katolicką. W Niedzieli artykuł Nawróceni – o wyznawcach różnych religii, zwolennikach wielorakich filozofii i światopoglądów, którzy stali się chrześcijanami oraz Czy Maryja się bała?. A w Gościu Niedzielnym Idźcie do Józefa – o tym dlaczego Rok 2021 jest rokiem św. Józefa oraz Podnieść prestiż nauczycieli – wywiad z ministrem edukacji i nauki.

5.

Przypominamy, że intencje mszalne możemy składać na naszej stronie internetowej, emailowo, telefonicznie lub po Mszy świętej, a także w kancelarii.

6.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:

• † Helenę Czaplę
  • † Mariana Jana Chmielewskiego
  • † Halinę Malec

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…