II NIEDZIELA ADWENTU

1

Adwent to czas dobrych postanowień, wyrzeczeń, obfitszej lektury Pisma św. Zadajmy sobie pytanie w jaką praktykę ascetyczną wyznaczyliśmy na tegoroczny adwent, jakie dobre postanowienia powzięliśmy.

2

W Adwencie celebrujemy roraty – liturgię oczekiwania wraz z Maryją, Matką Zbawiciela. Zapraszamy na Msze roratnie w tygodniu o 6.30 oraz na codzienny różaniec o 17.30. Uwaga: 6 grudnia ze względu na uroczystości odpustowe, wyjątkowo różaniec będzie o godz. 17.15, a wszystkie intencje zbiorowe zostaną odprawione w czasie sumy o godz. 18.00.

3

Obchód uroczystości odpustowych ku czci św. Mikołaja rozpoczynamy już dzisiaj uroczystym Orszakiem, którego początek będzie o godz. 14.00 na Starym Mieście, skąd po błogosławieństwie ks. Arcybiskupa orszak dotrze na plac przed naszym kościołem. 6 grudnia o od godz. 9.00 św. Mikołaj wyruszy do lubelskich szpitali dla dzieci, domów dziecka i ośrodków chorych dzieci. O 15.00 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego o św. Mikołaju. Zakończeniem obchodów będzie Msza św. odpustowa o godz. 18.00, sprawowana przez ks. Jana Hano ze Lwowa w intencji naszych parafian, braci z Ukrainy, organizatorów i uczestników Orszaku św. Mikołaja. Poza tym, w dniu odpustu, dodatkowe Msze św. o godz. 6.30 i 8.30. Dokładny program uroczystości jest wywieszony w gablocie, na stronie parafialnej i ulotkach. Ofiary zebrane 6 grudnia są przeznaczone na potrzeby naszego gościa z Ukrainy.

4

Według dekretu ks. Arcybiskupa dzisiaj odbywa się głosowanie na kandydatów do Rady Parafialnej. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki do głosowania, prosimy o zaznaczenie dwóch osób i wrzucenie do urny.

5

W środę przypada wspomnienie św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła. We czwartek 8 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze święte w naszym kościele o 6:30 i 18:00. Tego dnia, zgodnie z prośbą Maryi, od godziny 12:00 do 13:00, obchodzi się na całym świecie Godzinę łaski. Zapraszamy do naszego kościoła na wspólną modlitwę przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

6

Przez adwent można składać ofiary do puszki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła, za które zakupimy choinki i dekoracje do kościoła na czas Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

7

W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny. Można także pobierać pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny.

8

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.

W Niedzieli: 

  • Obrzędy i zwyczaje adwentowe
  • Kolorowanka na Boże Narodzenie.i w obronie św. Jana Pawła II

w Gościu Niedzielnym

  • Naturalne wspomaganie
  • Widzę cię, Zachariaszu
9

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Ewę Czesławę Smolińską.