II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1

Wielki Post jest dla chrześcijanina czasem szczególnego zamyślenia w misterium Krzyża. W drodze do Boga, w którymś momencie życia, znajdziemy się w cieniu Krzyża, a może będzie nim niepowodzenie, choroba, zdrada, odejście kogoś bliskiego, wtedy pamiętajmy słowa naszego Mistrza i Pana: Kto chce iść za mną, niech zaprze się samego siebie, niech weźmie swój krzyż i Mnie naśladuje. Niech w ciągu tych czterdziestu dni starczy nam czasu, aby rozważyć cenę miłości, jaką zapłacił Jezus Chrystus za mnie i za ciebie.

2

Zapraszamy w  każdą niedzielę ma nabożeństwo Gorzkich żali o 1730, a w każdy piątek po Mszy wieczorowej ma Drogę Krzyżową.

3

Rekolekcje wielkopostne naszej parafii odbędą się  w dniach 19 – 21 marca.

4

Jutro, o godzinie 18:00 będzie Msza święta zbiorowa za wstawiennictwem św. Mikołaja. Prosimy o składanie intencji do urny umieszczonej przy wyjściu z kościoła.

5

W sobotę, 11 marca będzie w naszym kościele Msza św. w intencji pielgrzymów uczestniczących w pielgrzymce do kościołów stacyjnych. Msze św. o 7.00 i 18.00.

6

Ekstremalna Droga Krzyżowa będzie się 17 marca. Rozpocznie się Mszą św. w Archikatedrze o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

7

Dziś, 5 marca odbywają się wybory do Rady Dzielnicy Śródmieście w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 25, przy ul. Sierocej.

8

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 25 w Lublinie serdecznie zapraszają  dzieci rozpoczynające naukę w klasie I na ,,Dzień Otwartych Drzwi”, który odbędzie się 9 marca 2023 r. o godz. 17.00  w budynku szkoły przy ul. Sierocej.

9

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne, a ofiary złożone do puszki na krajowy Fundusz Misyjny oraz jałmużnę wielkopostną.

10

Przez cały Wielki Post można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego do skarbony przy wyjściu z Kościoła.

11

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: Czy Bóg karze oraz Skąd te emocje wokół rodaków, mięsa i innych spraw. W Niedzieli: Ratować człowieka czy klimat oraz Dlaczego Rosja nie może wygrać.

12

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Lucynę Korczak.