III NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1

Obchodzimy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Jej celem jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Biblii w życiu Kościoła i osobistym życiu człowieka. Czujmy się wszyscy zaproszeni do ciągłego poznawania i rozważania Pisma Świętego.

2

Dzisiaj po Mszy świętej wieczornej odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu nowo powstającego w naszej parafii chóru pod dyrekcją naszego organisty Pana Tomasza. Zapraszamy serdecznie.

3

W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy nas księży przyjęli do swoich domów i mieszkań. Dziękujemy za wspólną modlitwę, rozmowy oraz ofiary materialne składane na rzecz inwestycji podejmowanych w parafii. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mogli przyjąć kapłana z błogosławieństwem, dlatego ksiądz Proboszcz chciałby osobiście odwiedzić jeszcze tych, którzy sobie tego życzą. Prosimy o zgłaszanie chętnych parafian telefonicznie, mailowo lub po Mszy świętej.

4

W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego – biskupa i doktora Kościoła; w środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; we czwartek wspomnienie Tymoteusza i Tytusa – biskupów; w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu – prezbitera i doktora Kościoła.

5

Do urny która jest przy wyjściu z kościoła, można składać intencje na Msze świętą zbiorową przez wstawiennictwo św. Mikołaja, która odbędzie się w poniedziałek 6 lutego o godzinie 18:00.

6

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym; Życie z prędkością światła – o Helenie Kmieć, kandydatce na ołtarze. W Niedzieli: Rzucanie ziarna – o tym jak dzisiaj przekazywać wiarę. Jest także Mały Gość Niedzielny i w nim życiorys Benedykta XVI.