III NIEDZIELA WIELKANOCNA 2023

1

Trwamy w Okresie Wielkanocnym. Jak przeżywam ten czas dany przez Bożą Opatrzność? Czy odbyłem spowiedź wielkanocną?

2

Pod hasłem Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego przeżywamy dziś po raz 15 Niedzielę Biblijną oraz siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które inauguruje Tydzień Biblijny. Niech to będzie okazja do dziękczynienia za Słowo, które pochodzi od Boga oraz do pogłębionej lektury i refleksji nad jego treścią.

3

Jutro będziemy obchodzić uroczystość ku czci św. Wojciecha – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. We wtorek przypada święto ku czci. św. Marka – ewangelisty, a w sobotę święto ku czci św. Katarzyny ze Sieny – dziewicy i doktor Kościoła, patronki Europy. Msze święte o 7:00 i 18:00.

4

Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową o 17.30. Natomiast w ostatnią sobotę miesiąca, modlitwa różańcowa rozpocznie się o godz. 17.00, w intencji dobrego wychowania młodzieży.

5

W sobotę, 29 kwietnia o godz. 14.00 zapraszamy chętnych na spotkanie pt.: „Relacja między rodzicami a dziećmi”. Spotkanie poprowadzą specjaliści z dziedziny wychowania.

6

Również w sobotę, o godz. 9.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, które będzie w sali katechetycznej.

7

Przy urnie, która stoi przy wyjściu z kościoła, są przyłożone kartki, na których można wypisać swoje osobiste intencje, w których będzie sprawowana Msza święta zbiorowa za wstawiennictwem św. Mikołaja 6 maja o godzinie 18:00.

8

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym Cena otwartości oraz Samobójstwo Holandii. W Niedzieli Skąd agresja u młodych oraz Nie bój się prosić o pomoc. Jest również dodatek do Niedzieli – Bliżej życia z wiarą.

9

W minionym tygodniu odeszła do Pana Teodora Błażejczak.