AKTUALNOŚCI

{edsnewanimate|class="eds-animate edsanimate-sis-hidden "|data-eds-entry-animation="bounceInLeft"|data-eds-entry-delay="0"|data-eds-entry-duration="0.5"|data-eds-entry-timing="linear"|data-eds-exit-animation=""|data-eds-exit-delay=""|data-eds-exit-duration=""|data-eds-exit-timing=""|data-eds-repeat-count="1"|data-eds-keep="yes"|data-eds-animate-on="load"|data-eds-scroll-offset=""}

20 listopada 2016

{/edsnewanimate}

{edsnewanimate|class="eds-animate edsanimate-sis-hidden "|data-eds-entry-animation="bounceIn"|data-eds-entry-delay="0"|data-eds-entry-duration="0.5"|data-eds-entry-timing="linear"|data-eds-exit-animation=""|data-eds-exit-delay=""|data-eds-exit-duration=""|data-eds-exit-timing=""|data-eds-repeat-count="1"|data-eds-keep="yes"|data-eds-animate-on="load"|data-eds-scroll-offset=""}

 • W sobotę 19 listopada w Łagiewnikach o godz. 1200 na uroczystej mszy św. biskupi polscy w obecności władz` państwowych zawierzyli Chrystusowi królowi nasza Ojczyznę, nasze parafie, nas samych, dziś na każdej mszy my osobiście dokonamy podobnego zawierzenia, prosząc Chrystusa by był Panem naszego życia.
 • Zapraszamy na modlitwę różańca wypominkowego codziennie o godz. 1730.
 • Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu, w naszej parafii także czas rekolekcji adwentowych prowadzić je będzie ks. Dr Jan Miczyński Papieski Misjonarz Miłosierdzia Bożego potrwają trzy dni 27-29 listopada 2016.
 • W dniach 3-6 grudnia 2016 odbędzie się Odpust ku czci św. Mikołaja, w ramach którego 3. grudnia kolejny raz wyruszy Orszak Św. Mikołaja, zapraszamy na rozpoczęcie Orszaku na godz. 1200 na Plac Katedralny, a następnie w barwnym korowodzie zakończy się na placu przy naszym kościele. Również w ramach odpustu 5. grudnia odbędzie się koncert charytatywny w Filharmonii Lubelskiej „Tango Argentyńskie”, na którym będzie zbierana kwesta na renowacje naszej świątyni. Ze względu na ograniczona ilość miejsc chętnych naszych parafian już od środy najbliższej zapraszamy do kancelarii parafii po odebranie wejściówek na koncert. Zaś 6. grudnia centralnym punktem uroczystości odpustowych będzie msza św. odprawiona przez ks. Bp. Artura Mizińskiego o godz. 1800.
 • Zwracamy się z prośbą do naszych parafian o pomoc w zorganizowaniu paczek dla naszych dzieci, przyjmujemy słodycze, artykuły szkolne i zabawki codziennie w godzinach urzędowania kancelarii i po mszach św.
 • Dziś na mszach poświęcimy opłatki na stół wigilijny i rozpoczniemy roznoszenie po parafii Osoby przez nas wydelegowane będą miały identyfikator, odpowiedni dokumenty poświadczające ze jest to płatek tradycyjny i poświęcony. Ofiary złożone przy okazji otrzymania opłatka przeznaczamy na spłatę długu za prace renowacyjne w naszym kościele.
 • Parafia nasza posiada stronę internetowa zawierającą ogłoszenia jak i ciekawe informacje, zachęcamy by zaglądać na nowy adres: parafiamikolaj.pl.
 • Polecamy prasę katolicką w „Niedzieli” artykuł „Świadectwa naszej cywilizacji legły w gruzach”- czyżby zmierzch cywilizacji europejskiej. W „GN” artykuł – „Na dobre i złe”- dlaczego mamy problem z wiernością i systematycznością w modlitwie?
 • Z naszej wspólnoty parafialnej w tym m tygodniu odeszli : śp. +Filip Półtorak i śp. +Tadeusz Muzyka, polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu.

{/edsnewanimate}

DANE ADRESOWE

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
PW. ŚW. MIKOŁAJA

 • ul. ks. Michała Słowikowskiego 1
  20-124 Lublin
 • +48 81 747 66 45
 • +48 501 187 005
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenia duszpasterskie