4 grudnia 2016

{/edsnewanimate}

• Wczoraj rozpoczęliśmy obchody naszego odpustu parafialnego ku czci św. Mikołaja, odbył się orszak, który zgromadził rzesze parafian i gości, mieszkańców Lublina. Wieczorem zaś odbyła się modlitwa o dobre wychowanie dzieci i młodzieży.
  • Dziś z racji I niedzieli miesiąca usłyszeliśmy Słowo Pasterskie naszego Metropolity, zmiana tajemnic różańcowych w tą niedziele indywidualnie, ponieważ po sumie zapraszamy na koncert pt. : „Papież Słowianin zwiastun nadziei” w wykonaniu chóru Filharmonii Lubelskiej. Oto intencje modlitewne na miesiąc grudzień: Intencja ogólna: Aby we wszystkich częściach świata zniknęła plaga, jaką jest werbowanie dzieci żołnierzy. Intencja ewangelizacyjna: Aby ludy europejskie odkryły na nowo piękno, dobroć i prawdę Ewangelii, która napełnia życie radością i nadzieją. Przypominamy rodzicom klas III dzieci przygotowujących się do I komunii św. o mszy o godz. 1500. Kontynuujemy naszą modlitwę różańcową, prosimy aby w tym tygodniu poprowadziły ją grupy: w poniedziałek – Kółka Różańcowe, wtorek – Legion Maryi, środa – gimnazjum Nr. 19, czwartek – Caritas, piątek – rada duszpasterska, sobota – s. kanoniczki, niedziela- s. św. Józefa
  • Jutro w poniedziałek o 1800 w Filharmonii Lubelskiej ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu Plastycznego i Literackiego dla dzieci i młodzieży a następnie koncert „Tango Argentyńskie” podczas którego będzie zbierana kwesta na rzecz renowacji naszej świątyni.
  • We wtorek 6 grudnia 2016 punkt kulminacyjny naszego odpustu – msza odpustowa o godz. 1800, która odprawi i kazanie wygłosi ks. Bp. Artur Miziński – sekretarz Konferencji Episkopatu Polski. Porządek nabożeństw 630, 830, 1600 i 1800.
  • We czwartek 8 grudnia 2016 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP msze o 630, 830, 1600, 1800.
  • Przedstawiciele parafii rozniosą w najbliższym tygodniu opłatek do naszych domów, będą mieli specjalny identyfikator z parafii.
  • W oczekiwaniu na rozstrzygniecie kilku projektów dotyczących prac remontowych w naszym kościele wpłynęły na ten cel ofiary: 400zł, 300zł, 100zł – Bóg zapłać ofiarodawcom.
  • Ofiary zbierane do puszki przez cały adwent przeznaczone są na „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
  • W przyszłą niedziele ofiary z tacy przeznaczamy na Seminarium Duchowne w Lublinie.
  • Polecamy prasę katolicką w „Niedzieli” artykuł dotyczący Orszaku św. Mikołaja w naszej parafii w „GN” artykuł bardzo ciekawy dotyczący naszego patrona – „Kradzież św. Mikołaja”.
  • W minionym tygodniu zmarli parafianie ; śp. +Jan Ryszard Kwiatkowski, Tadeusz grobelski, Teodor Kasprzycki i Adam Sioma, polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu.

{/edsnewanimate}