11 grudnia 2016

• Dzisiejsza trzecia niedziela Adwentu to Niedziela Radości – Gaudete. Słowo Boże wzywa nas do czuwania i radości, albowiem to sam Bóg przychodzi, aby nas zbawić.
  • Od dnia dzisiejszego do 17 grudnia obchodzone są kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  • We środę obchodzimy wspomnienie św. Jana od Krzyża.
  • Od piątku 16 grudnia zapraszamy na Nowennę przed Bożym Narodzeniem na godz. 1800. Nowennę w naszym kościele śpiewamy podczas Mszy św.
  • Wyrażamy wdzięczność tym parafianom, którzy pomagali zorganizować uroczystości związane z naszym odpustem. Dziękujemy Paniom z Caritasu, Radzie Duszpasterskiej, Kółkom Różańcowym, Legionowi Maryi, Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, Fundacji Lubartowska 77, Dyrekcji i Społeczności
    IV Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum nr 19, Szkole Podstawowej nr 25, MDK nr 2, a także Urzędowi Miasta Lublin.
  • W tym tygodniu modlitwę różańcową poprowadzą: w poniedziałek Gimnazjum nr 19, wtorek Legion Maryi, w środę Szkoła Podstawowa nr 25, czwartek IV LO, piątek Szkoła przy Hirszfelda, sobota Kółka Różańcowe, w niedzielę Siostry św. Józefa.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Niedzieli” polecamy artykuł: „Patron dobroci” – o naszym Patronie i naszej Parafii, jak nas postrzegają, a także artykuł: „Recepta na radość”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł: „Otwarty grób Jezusa” – o sensacyjnym odkryciu.
  • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: +Jerzy Pawłowski – Jego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 9 na Unickiej.