AKTUALNOŚCI

11 grudnia 2016

{edsnewanimate|class="eds-animate edsanimate-sis-hidden "|data-eds-entry-animation="zoomIn"|data-eds-entry-delay="0"|data-eds-entry-duration="0.5"|data-eds-entry-timing="linear"|data-eds-exit-animation=""|data-eds-exit-delay=""|data-eds-exit-duration=""|data-eds-exit-timing=""|data-eds-repeat-count="1"|data-eds-keep="yes"|data-eds-animate-on="load"|data-eds-scroll-offset=""}

 • Dzisiejsza trzecia niedziela Adwentu to Niedziela Radości – Gaudete. Słowo Boże wzywa nas do czuwania i radości, albowiem to sam Bóg przychodzi, aby nas zbawić.
 • Od dnia dzisiejszego do 17 grudnia obchodzone są kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 • We środę obchodzimy wspomnienie św. Jana od Krzyża.
 • Od piątku 16 grudnia zapraszamy na Nowennę przed Bożym Narodzeniem na godz. 1800. Nowennę w naszym kościele śpiewamy podczas Mszy św.
 • Wyrażamy wdzięczność tym parafianom, którzy pomagali zorganizować uroczystości związane z naszym odpustem. Dziękujemy Paniom z Caritasu, Radzie Duszpasterskiej, Kółkom Różańcowym, Legionowi Maryi, Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, Fundacji Lubartowska 77, Dyrekcji i Społeczności
  IV Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum nr 19, Szkole Podstawowej nr 25, MDK nr 2, a także Urzędowi Miasta Lublin.
 • W tym tygodniu modlitwę różańcową poprowadzą: w poniedziałek Gimnazjum nr 19, wtorek Legion Maryi, w środę Szkoła Podstawowa nr 25, czwartek IV LO, piątek Szkoła przy Hirszfelda, sobota Kółka Różańcowe, w niedzielę Siostry św. Józefa.
 • Polecamy prasę katolicką. W „Niedzieli” polecamy artykuł: „Patron dobroci” – o naszym Patronie i naszej Parafii, jak nas postrzegają, a także artykuł: „Recepta na radość”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł: „Otwarty grób Jezusa” – o sensacyjnym odkryciu.
 • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: +Jerzy Pawłowski – Jego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 9 na Unickiej.

{/edsnewanimate}

DANE ADRESOWE

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
PW. ŚW. MIKOŁAJA

 • ul. ks. Michała Słowikowskiego 1
  20-124 Lublin
 • +48 81 747 66 45
 • +48 501 187 005
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenia duszpasterskie