22 stycznia 2017

1. Kończymy tydzień ekumeniczny, ale nie zapominajmy, że każdy grzech, a nawet każda nasza świadoma niedoskonałość godzi w jedność Chrystusowego Kościoła.
  2. We wtorek 24 stycznia wypada dzień patrona dziennikarzy – św. Franciszka Salezego. Ten dzień jest zachętą do czytania i do korzystania z mediów katolickich. Grecka mądrość mówi, że dom bez książek to dom bez okien.
  3. We środę 25 stycznia przypada święto Nawrócenia św. Pawła, a w sobotę św. Tomasza z Akwinu. Msze św. o 700 i 1800.
  4. W tym tygodniu modlitwę różańcową poprowadzą: w poniedziałek Bractwo Różańcowe, we wtorek Legion Maryi, w środę Kółko Różańcowe, w czwartek, piątek, sobotę i niedzielę przedstawiciele wspólnot.
  5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego, a za tydzień nasze ofiary przekażemy na ogrzewanie naszego Kościoła. Ofiary zebrane do puszki są przeznaczone na spłatę długów naszej parafii.
  6. Ostatnio wpłynęły na renowację naszego Kościoła ofiary: 500 zł i 100 zł. Za wszystkie ofiary po kolędzie, tacę i indywidualne składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Dzisiaj o 1600 spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej.
  8. Polecamy prasę katolicką: w „Gościu Niedzielnym” proponujemy artykuł „Głos od Boga” i bezpłatny dodatek – wyjątkowa płyta najsłynniejszego tenora świata Andrea Bocellego. W „Niedzieli” polecamy artykuł: „Gdy pieniądze mówią, a prawda milczy”, a także artykuł – „Edukacja po nowemu – o co chodzi w tej reformie”.