AKTUALNOŚCI

22 stycznia 2017

{edsnewanimate|class="eds-animate edsanimate-sis-hidden "|data-eds-entry-animation="bounceIn"|data-eds-entry-delay="0"|data-eds-entry-duration="0.5"|data-eds-entry-timing="linear"|data-eds-exit-animation=""|data-eds-exit-delay=""|data-eds-exit-duration=""|data-eds-exit-timing=""|data-eds-repeat-count="1"|data-eds-keep="yes"|data-eds-animate-on="load"|data-eds-scroll-offset=""}

 1. Kończymy tydzień ekumeniczny, ale nie zapominajmy, że każdy grzech, a nawet każda nasza świadoma niedoskonałość godzi w jedność Chrystusowego Kościoła.
 2. We wtorek 24 stycznia wypada dzień patrona dziennikarzy – św. Franciszka Salezego. Ten dzień jest zachętą do czytania i do korzystania z mediów katolickich. Grecka mądrość mówi, że dom bez książek to dom bez okien.
 3. We środę 25 stycznia przypada święto Nawrócenia św. Pawła, a w sobotę św. Tomasza z Akwinu. Msze św. o 700 i 1800.
 4. W tym tygodniu modlitwę różańcową poprowadzą: w poniedziałek Bractwo Różańcowe, we wtorek Legion Maryi, w środę Kółko Różańcowe, w czwartek, piątek, sobotę i niedzielę przedstawiciele wspólnot.
 5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego, a za tydzień nasze ofiary przekażemy na ogrzewanie naszego Kościoła. Ofiary zebrane do puszki są przeznaczone na spłatę długów naszej parafii.
 6. Ostatnio wpłynęły na renowację naszego Kościoła ofiary: 500 zł i 100 zł. Za wszystkie ofiary po kolędzie, tacę i indywidualne składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Dzisiaj o 1600 spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej.
 8. Polecamy prasę katolicką: w „Gościu Niedzielnym” proponujemy artykuł „Głos od Boga” i bezpłatny dodatek – wyjątkowa płyta najsłynniejszego tenora świata Andrea Bocellego. W „Niedzieli” polecamy artykuł: „Gdy pieniądze mówią, a prawda milczy”, a także artykuł – „Edukacja po nowemu – o co chodzi w tej reformie”.

{/edsnewanimate}


DANE ADRESOWE

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
PW. ŚW. MIKOŁAJA

 • ul. ks. Michała Słowikowskiego 1
  20-124 Lublin
 • +48 81 747 66 45
 • +48 501 187 005
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenia duszpasterskie