AKTUALNOŚCI

5 marca 2017

{edsnewanimate|class="eds-animate edsanimate-sis-hidden "|data-eds-entry-animation="zoomInLeft"|data-eds-entry-delay="0"|data-eds-entry-duration="0.5"|data-eds-entry-timing="linear"|data-eds-exit-animation=""|data-eds-exit-delay=""|data-eds-exit-duration=""|data-eds-exit-timing=""|data-eds-repeat-count="1"|data-eds-keep="yes"|data-eds-animate-on="load"|data-eds-scroll-offset=""}

 1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu i jednocześnie I niedziela miesiąca. Ze względu na List Metropolity Lubelskiego przekładamy adorację na następną niedzielę. Przypominamy o nabożeństwach pasyjnych: w niedziele o 1730. Gorzkie Żale, w piątki Droga Krzyżowa o 1700. dla dzieci i o 1830. dla starszych.
 2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 5 kwietnia (środa) i potrwają do soboty 8 kwietnia. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Modlitwę różańcową w tym tygodniu prosimy, by poprowadziły grupy: poniedziałek – Bractwo Różańcowe, wtorek Legion Maryi, środa – Gimnazjum Nr 19, czwartek – Legion Maryi, piątek – s. kanoniczki, sobota – Kółka Różańcowe.
 4. Jutro w poniedziałek 6 marca o 1800 zostanie odprawiona msza wotywna do św. Mikołaja. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
 5. Ofiary zebrane do puszki przez okres Wielkiego Postu są przeznaczone na Wielkopostne Dzieło Pomocy – Jałmużna Wielkopostna.
 6. W 100 rocz. Objawień fatimskich i 300 rocz. Koronacji MB Częstochowskiej nasza parafia razem z innymi parafiami oraz Bractwem Różańcowym organizuje 2 pielgrzymki: do Częstochowy i Leśniowa w dniu 10 czerwca (sobota) 2017 i do Fatimy w dniach 16- 23 października 2017 – szczegółowe informacje w zakrystii.
 7. Przez okres Wielkiego Postu na nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do grobu pańskiego, na bocznych ołtarzach będą puszki. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.
 8. Polecamy prasę katolicka w Niedzieli ciekawy artykuł „Europie na ratunek”, zaś w „GN” artykuł : „Fatima dzisiaj”.
 9. Zmarli parafianie w tym tygodniu : + Zygmunt Trela.

{/edsnewanimate}

DANE ADRESOWE

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
PW. ŚW. MIKOŁAJA

 • ul. ks. Michała Słowikowskiego 1
  20-124 Lublin
 • +48 81 747 66 45
 • +48 501 187 005
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenia duszpasterskie