9 kwietnia 2017

1. Wczoraj zakończyliśmy rekolekcje parafialne. Dziękujemy parafianom za udział w tych ćwiczeniach duchowych oraz za skorzystanie ze spowiedzi. Zachęcamy o skorzystania ze spowiedzi w „Noc konfesjonałów” w Wielki Piątek – informacje na plakacie.
  2. Dziś Niedziela Palmowa - zachęcamy młodzież do udziału w Archidiecezjalnym Spotkaniu Młodych. O 1330 na KULu spotkanie z siostrą zakonną z Syrii i o 1530. Msza w archikatedrze. Modlitwę różańcowa prosimy, by poprowadziły grupy: poniedziałek -Bractwo Róż, wtorek i czwartek – Legion M , środa – Gim 19, piątek s. Józefitki, sobota - kółko róż, niedziela — s. kanoniczki. Przypominamy o akcji Caritas „Paka miłosierdzia”; są jeszcze obok gazet paczki dobroci - zachęcamy do dobroczynności.
  3. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna w Kościele WIELKI TYDZIEŃ. Bezpośrednio rozważamy najważniejsze wydarzenia historii naszego zbawienia: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Zaplanujmy tak nasz czas byśmy mogli uczestniczyć w tych obrzędach – zwłaszcza w Triduum Paschalnym.
  4. WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 1000 w Archikatedrze Lubelskiej Msza św. z poświęceniem olejów. O godz. 1800 w naszym kościele parafialnym Msza św. Wieczerzy Pańskiej, nasze dziękczynienie za dar Kapłaństwa i Eucharystii; przeniesienie Naj. Sakr do ołtarza wystawienia (ciemnicy) .
  5. WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. Tego dnia nie jest sprawowana Msza św. O godz. 1700 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku: Droga Krzyżowa a potem czytanie Męki Pańskiej, uroczysta modlitwa Kościoła, odsłonięcie i adoracja Krzyża, Komunia święta, przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Czuwanie adoracyjne: od 1900 młodzież (harcerze); od 2100 Legion Maryi i Kołka Różańcowe. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę adoracji, zakończenie czuwania o 2300.
  6. WIELKA SOBOTA – WIGILIA PASCHALNA. Poświęcenie pokarmów od godz. 900 do 1300 co pół godziny. Przed kościołem będzie przygotowana woda święcona do zabrania do domów. Przygotowując pokarmy do poświęcenia; pamiętajmy o darze dla najbiedniejszych. Poświęcenie pokarmów w kaplicy przy ul. Sierocej o godz. 1100, 1130. Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1930: poświęceniem ognia, paschału, wody chrzcielnej z odnowieniem przyrzeczeń chrztu (przynosimy na liturgię świece).
  7. WIELKANOC – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO: Msza św. rezurekcyjna o godz. 600, następne Msze św. od godz. 830 wg porządku niedzielnego.
  8. Składamy serdeczne podziękowanie Fundacji Szczęśliwej Dzieciństwo, Akademii Młodzieżowej, Fundacji Lubartowska 77 oraz niewielkiej grupie parafian za uporządkowanie terenu wokół kościoła oraz skarpy a także tym paniom, które stale troszczą się o czystość naszego kościoła – Bóg zapłać.
  9. Wyrażamy wdzięczność tym wszystkim parafianom, którzy odpowiadają na list Rady Parafialnej w sprawie wymiany organów. W ty tygodniu wpłynęły ofiary: 1 000, 600, 200 4 x 100zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  10. Polecamy prasę katolicka: w Niedzieli – „Gigant zdemaskowany”, a w GN ciekawy artykuł: „Bruksela –czas apokalipsy”.