14 maja 2017

1. Przeżywamy maj – miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy na nasze codzienne nabożeństwa maryjne na godz. 1730.
  2. Za tydzień w niedzielę 21 maja o godz. 1130 uroczystość I Komunii Św. naszych dzieci. Niech ten dzień będzie wyrazem naszej wiary i naszej jedności, aby nie został zakłócony przez wystawne przyjęcia i złe zwyczaje.
  3. We wtorek 16 maja wypada święto ku czci św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Msze św. o 700 i 1800.
  4. Wyrażamy wdzięczność tym naszym parafianom, którzy odpowiedzieli na list Rady Duszpasterskiej w sprawie zakupu nowych organów. Ostatnio na ten cel mieszkańcy bloku Walecznych 4 złożyli ofiarę 1.685 zł, poza tym wpłynęły ofiary: 200 zł, 5 x 100 zł, 3 x 50 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Wczoraj uroczyście przeżywaliśmy 100. rocznicę Objawień MB Fatimskiej, z których jasno wynikam, że Nasza Matka wzywa każdego z nas do nawrócenia, pokuty i modlitwy. Niech słowa Naszej Pani – „Odmawiajcie codziennie różaniec” będą zachętą, abyśmy pamiętali o osobistej i wspólnotowej modlitwie. Innym postanowieniem naszej wspólnoty niech będzie krucjata różańcowa w intencji dobrego wychowania młodzieży. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są deklaracje do przystąpienia do tej duchowej krucjaty.
  6. Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” polecamy sensacyjny artykuł „Koniec człowieka. O nadaniu praw obywatelskich robotowi”. A w „Niedzieli” – „Cud nasz powszedni – kiedy tak naprawdę on ma miejsce?”
  7. Pozostałe informacje obejrzyjmy w naszym telewizyjnym magazynie parafialnym.