I NIEDZIELA ADWENENTU 2023

Homilia: ks. Jan Hano – rekolekcjonista.
1

Rozpoczynamy adwent i jednocześnie nowy rok liturgiczny. Wykorzystajmy dobrze ten czas przez duchowe skupienie, medytację słowa Bożego oraz wpatrywanie się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana.

2

Dzisiaj także początek rekolekcji adwentowych. Jutro i we wtorek Msze święte z nauką rekolekcyjną o 6:30, 8:30 i 18:00. Pół godziny przed każdą Mszą świętą będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Rekolekcje poprowadzi ks. Jan Hano ze Lwowa.

3

Zwyczajem lat ubiegłych w okresie adwentu zapraszamy od poniedziałku do soboty na 6:30 na Msze święte roratnie, czyli Msze o Matce Bożej. Prosimy zabierać ze sobą lampiony i świece.

4

Dziś odbędzie się Orszak Świętego Mikołaja. Początek o godzinie 13:30 na Rynku Starego Miasta, skąd barwny korowód przybędzie na nasze wzgórze. Wszystkie dzieci uczestniczące w Orszaku otrzymają prezenty od św. Mikołaja.

5

We wtorek 5 grudnia w ramach Orszaku o godzinie 17:00 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, Rodzinnego i Filmowego, a także prapremiera przedstawienia teatralnego Opowieść o św. Mikołaju. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

6

We środę 6 grudnia parafialny odpust , który będzie ukoronowaniem obchodów ku czci św. Mikołaja. Msze święte o 6:30, 8:30 i suma odpustowa o 18:00, której przewodniczyć będzie ks. Bp Mieczysław Cisło. Oprawę muzyczną przygotował chór Św. Jana Pawła II pod dyrekcją ks. Tomasza Lisieckiego.

7

Ofiary do puszek przez cały okres Adwentu przeznaczone zostaną na Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Można też składać ofiary na choinki i dekoracje do naszego kościoła na czas Świąt.

8

W najbliższy czwartek przypada wspomnienie św. Ambrożego. Jest to jednocześnie I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17:00.

9

W piątek 8 grudnia Uroczystość ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godzinie 6:30 i 18:00.

10

W zakrystii są do na bycia pobłogosławione opłatki na stół wigilijny, oraz świece Caritas, a także kalendarze maryjne na 2024 r.

11

Polecamy prasę katolicką. W Niedzieli Jakiego Kościoła chcemy oraz artykuł o Orszaku św. Mikołaja. W Gościu Niedzielnym Masoneria. Kościół mówi nie oraz Jezus mówi czuwajcie, a w Niedzieli Nie wystarczy być dobrym żeby wejść do nieba oraz Islam nas pochłonie.

12

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Aleksandra Sadowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…