II NIEDZIELA ADWENENTU 2023

List Arcybiskupa Stanisława Budzika na Adwent 2023 r.
1

Przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami naszych braci i siostry żyjących za Wschodnią granicą. Ofiary zebrane dziś do puszki przeznaczamy na ten cel. A ofiary złożone na tacę przeznaczone zostaną na potrzeby Seminarium Duchownego.

2

Dziękujemy SP 19, SP 25, IV LO, Fundacji Szczęśliwe dzieciństwo, Siostrom Kanoniczkom, Siostrom Nazaretankom, Centrum Spotkania Kultur, Piekarni Marcina Orlikowskiego, Cukierni Pychotka z Kazimierzówki, wspólnotom i parafianom, a szczególnie Radzie Parafialnej za przygotowanie i pomoc w przeprowadzeniu Orszaku Świętego Mikołaja.

3

Trwa święty czas Adwentu – naszego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy codziennie na Msze święte roratnie na 6:30.

4

Ofiary do puszek przez cały okres Adwentu przeznaczone zostaną na Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Można składać także ofiary za które zakupimy choinki i dekoracje do kościoła na czas Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

5

We środę 13 grudnia wspominać będziemy w liturgii św. Łucję – dziewice i męczennicę, we czwartek św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła.

6

W najbliższą sobotę 16 grudnia rozpoczniemy Nowennę do Bożego Narodzenia. Zapraszamy do wspólnego śpiewu nowenny po każdej Mszy świętej wieczorowej.

7

20 grudnia o godzinie 17:00 w SP 25 przy ulicy Sierocej, odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Szczegóły na plakacie.

8

W związku ze zbliżającą się wizytą duszpasterską, tzw. kolędą, zwracamy się do wiernych, którzy mieszkają przy ul. Biernackiego, Ciasna, Chodźki, Lubartowska, Nowy Plac Targowy, Ruska, Targowa o wyrażenie chęci przyjęcia kapłana do swego domu. Prosimy uczynić to do 21 grudnia w kancelarii: osobiście lub telefonicznie. Później podamy dokładny termin wizyty duszpasterskiej.

9

6 stycznia 2024 o godzinie 6:00 wyruszy pielgrzymka do Częstochowy, gdzie w Sanktuarium na Jasnej Górze będzie miało miejsce zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Szczegóły na plakacie.

10

W zakrystii są do nabycia pobłogosławione opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas.

11

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bronisławę Łukasiewicz. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…