II NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1

Rozpoczął się w naszym województwie okres ferii zimowych. Oczywiście dotyczy to głównie dzieci i młodzieży. Podczas tych dni wypoczynku nie zapominajmy o Panu Bogu i nie zaniechajmy relacji z Nim. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej. Życzymy wszystkim dzieciom i młodzieży radosnych i bezpiecznych dni regeneracji sił duchowych i fizycznych.

2

Dzisiaj, podczas Mszy świętej o 11:30 nastąpi ślubowanie nowej Rady Duszpasterskiej.

3

Od 18 do 25 stycznia będziemy obchodzić powszechny Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości. Chcemy w tym czasie modlić się w intencji wszystkich dążeń ekumenicznych. W ramach tego Tygodnia, 21 stycznia o godzinie 15:30 w Filharmonii Lubelskiej z będzie miał miejsce Koncert Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych Różnych Tradycji Chrześcijańskich. Szczegóły na stronie internetowej naszej Archidiecezji.

4

W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Antoniego – opata; we czwartek  św. Jozafata Sebastiana Pelczara – biskupa, a w sobotę wspomnienie św. Agnieszki – dziewicy i męczennicy.

5

Zachęcamy już teraz, by składać intencje na Msze świętą zbiorową przez wstawiennictwo św. Mikołaja, która odbędzie się w poniedziałek 6 lutego o godzinie 18:00.

6

W najbliższych dniach wizyta duszpasterska będzie przebiegać w następującym porządku:

  • 15 stycznia – Niedziela od 14:00: ul. Czwartek 2; 4; 6; 7; 8.
  • 16 stycznia – poniedziałek od 15:30: ul. Północna 2; 3; 5; 6; 8; 8A; 9; 9A; 10; 12; 14; 16; 18; 20. 
  • 17 stycznia – wtorek od 15:30: ul. Chodźki 3; 5; oraz blok przy ul. Sapiehy 2 .
  • 18 stycznia – środa od 15:30: ul. Lubartowska 64, 68A.
  • 19 stycznia – czwartek uzupełnienie kolędy – wizyta, u tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć księdza w wyznaczonym terminie. 
7

Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym Czy musimy mieć wzorce? – o przyczynach braku wiary u młodzieży; a w Niedzieli Kilka słów o modlitwie w świetle Ewangelii – co zrobić by modlitwa była skuteczna.