II NIEDZIELA WIELKANOCNA, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 2024

1

II Niedziela Wielkanocna to zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną św. Faustynie Święto Miłosierdzia Bożego. Jest to nie tylko dzień szczególnej czci Boga w tej tajemnicy, ale także dzień łaski dla wszystkich ludzi. Odpust zupełny może uzyskać pod zwykłymi warunkami każdy wierny za udział w kościele lub kaplicy w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Miłosierdzia Bożego.

2

Serdecznie zapraszamy dziś na godzinę 15:00 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

3

Dzisiejsza Niedziela jest również świętem patronalnym Caritas i rozpoczyna 80. Tydzień Miłosierdzia Ofiary zebrane do puszek przeznaczone są na Fundusz Caritas. Zwieńczeniem tego Tygodnia będzie Dzień Dobra w sobotę 13 kwietnia i piknik rodzinny na Placu Teatralnym przy CSK, który rozpocznie się o godzinie 12:00. W programie wiele atrakcji dla dzieci i rodzin. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

4

Jutro przypada przeniesiona z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o godzinie 7:00 i 18:00.

5

W obliczu gwałtownie postępujących procesów laicyzacyjnych, KEP ogłosiła wielką nowennę przed jubileuszem dwutysiąclecia Odkupienia. Odpowiadając na ten apel rozpoczynamy ewangelizację opartą na doświadczeniach mocy Zmartwychwstałego Chrystusa. Zapraszamy za tydzień 14 kwietnia w Niedzielę do naszego Kościoła  na godzinę 16:00. Następnie przejdziemy ulicami naszego osiedla na plac przed blokiem przy ul. Walecznych 4. Po modlitewnym spotkaniu powrócimy do kościoła na godzinę 18:00 na  Mszę świętą, która zakończy to modlitewne spotkanie. Następnie we wtorek w Sali katechetycznej o godzinie 19:00 rozpocznie się cykl spotkań, które będą próbą nawiązania do tej ewangelizacji i okazją do stworzenia nowej wspólnoty jako owoc wspomnianej nowenny. Natomiast w każdy czwartek po spotkaniu małych zespołów, odpowiednio przygotowaniu katechiści odwiedzą naszych parafian.

6

W tym tygodniu zakończono prace przy wymianie rynien i rur spustowych naszego kościoła. Koszt wyniósł ok 38 000 zł.

7

Za tydzień taca przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie, a ofiary uzyskane z kiermaszu ciast na spłatę prac wykonanych przy naszym kościele.

8

Zapraszamy  na codzienną modlitwę różańcową. Początek o 17:30.

9

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.