II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2024

1

Wielkiego Postu to Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku przeżywamy ten dzień pod hasłem W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną. Z tej okazji odbywa się dziś zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny.

2

Przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy wieczornej, a Gorzkie Żale w Niedziele o godzinie 17:30. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

3

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 17 – 20 marca.

4

Przez Wielki Post można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego do skarbony ustawionej przy wyjściu z Kościoła. Serdecznie prosimy o wsparcie tej inicjatywy.

5

W najbliższą sobotę o godzinie 7:00 w naszym kościele sprawowana będzie Msza święta w intencji wiernych pielgrzymujących w czasie Wielkiego Postu do tzw. kościołów stacyjnych. Lista kościołów stacyjnych wywieszona jest w gablotach.

6

W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy I piątek oraz I sobotę miesiąca. Od godziny 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona ze stosownymi nabożeństwami.

7

8 marca po raz dziesiąty wyjdzie z Lublina Ekstremalna Droga Krzyżowa. Msza św. rozpoczynająca to wydarzenie będzie sprawowana w Archikatedrze Lubelskiej o godzinie 19:00 pod przewodnictwem Abp. Stanisława Budzika. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej edk.lublin.pl

8

Szkoła Podstawowa nr 19 ogłasza zapisy do klasy I na rok szkolny 2024/25, które odbędą się w terminie 26 lutego – 11 marca 2024 r. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły.

9

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 25 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Lublinie serdecznie zapraszają na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się 28 lutego o godzinie 16:30 w budynku szkoły przy ul. Sierocej 17.

10

Dziękujemy za ofiary do puszki złożone w zeszłym tygodniu na pokrycie kosztów związanych z zużyciem energii i gazu. Wpłynęło 980 zł.

11

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Waldemara Dzwonkowskiego, śp. Alfredę Sagan oraz śp. Tomasza Kocjana. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…