III NIEDZIELA ADWENENTU 2023

1

Przeżywamy III Niedzielę Adwentu – Niedzielę Gaudete. Słowo Boże i modlitwy mszalne zapraszają nas do chrześcijańskiej radości, bo przyjście Pana jest już bliskie. Niech ten fakt skłoni nas do refleksji, czy jesteśmy przygotowani na spotkanie ze Zbawicielem.

2

Do najbliższej soboty Msze święte roratnie o 6:30, natomiast po każdej Mszy św. wieczornej Nowenna do Bożego Narodzenia.

3

Ofiary składane do puszek przez cały okres Adwentu przeznaczone zostaną na Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Można składać także ofiary za które zakupimy choinki i dekoracje do kościoła na czas Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

4

Za tydzień IV – ostania Niedziela Adwentu. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godzinie 18:00. W nocy z Niedzieli na poniedziałek tradycyjna Pasterka o godzinie 24:00, na którą serdecznie zapraszamy. 15 minut przed pasterką rozpoczniemy nowennę przed Bożym Narodzeniem. Następnie w Poniedziałek 25 grudnia w Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze o 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00.

5

W środę 20 grudnia o godzinie 17:00 w SP 25 przy ulicy Sierocej, odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Szczegóły na plakacie.

6

W związku ze zbliżającą się wizytą duszpasterską, tzw. kolędą, zwracamy się do wiernych, którzy mieszkają przy ul. Biernackiego, Ciasna, Chodźki, Lubartowska, Nowy Plac Targowy, Ruska, Targowa o wyrażenie chęci przyjęcia kapłana do swego domu. Prosimy uczynić to do 21 grudnia w kancelarii: osobiście lub telefonicznie. Później podamy dokładny termin wizyty duszpasterskiej.

7

6 stycznia 2024 o godzinie 6:00 wyruszy pielgrzymka do Częstochowy, gdzie w Sanktuarium na Jasnej Górze będzie miało miejsce zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Szczegóły na plakacie.

8

W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. Można także pobierać pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny. Są także kalendarze na 2024 rok.

9

Proponujemy prasę katolicką. W Niedzieli Każde dziecko jest cudem a w Gościu Niedzielnym Jezus mówi przyjdę jutro. Jest także Mały Gość niedzielny.

10

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jadwigę Kosowską. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…