III NIEDZIELA ADWENTU

1

III Niedziela Adwentu w Kościele jest nazywana Niedzielą Gaudete – czyli Niedzielą radości (stąd różowy kolor szat liturgicznych). Motywem przewodnim tej Niedzieli jest więc radość z obecności Boga, z tego z wielkimi krokami zbliża się pamiątka narodzin Zbawiciela a także radość z daru odkupienia

2

W Adwencie celebrujemy roraty – liturgię oczekiwania wraz z Maryją, Matką Zbawiciela. Zapraszamy na Msze roratnie w tygodniu o 6.30 oraz na codzienny różaniec o 17.30.

3

W najbliższy, piątek 16 grudnia, rozpoczniemy Nowennę do Bożego Narodzenia Zapraszamy do wspólnego śpiewu nowenny po każdej Mszy świętej wieczorowej.

4

W sobotę 24 grudnia na Mszy świętej o 6:30, czyli podczas ostatnich w tym roku rorat, w intencji zbiorowej polecać będziemy zmarłych z naszych rodzin, których zabraknie przy wigilijnym stole. Prosimy o zapisywanie swoich bliskich zmarłych na kartkach wypominkowych, które wyłożone są na bocznym ołtarzu. Potem te kartki przynieść można do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5

We wtorek 13 grudnia wspominać będziemy w liturgii św. Łucję – dziewice i męczennicę, we środę św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła.

6

W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. Można także pobierać pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny.

7

Przez cały adwent można składać do puszki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła, ofiary za które zakupimy choinki i dekoracje do kościoła na czas Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

8

Zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa, tydzień temu odbyło się głosowanie na kandydatów do nowej rady parafialnej. W skład rady parafialnej weszli członkowie mianowani i z urzędu. Pełna lista jest wywieszona w gablocie.

9

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.

W Niedzieli: 

  •  Naśladować, ale jak?
  • Jak Bóg wyciągnął ich z długów?

w Gościu Niedzielnym

  • jest relacja z naszego Orszaku św. Mikołaja.