III NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2024

1

Pod hasłem Trwajcie w moim Słowie (J8,31), przeżywamy wraz z całym Kościołem już po raz czwarty Niedzielę Słowa Bożego. Jej celem jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Pisma Świętego w życiu Kościoła i osobistym życiu człowieka. Czujmy się wszyscy zaproszeni do ciągłego poznawania i rozważania bogactwa Słowa, które pochodzi od Boga.

2

Dzisiaj po Mszy świętej wieczornej odbędzie się koncert kolęd i pastorałek polskich i ukraińskich w wykonaniu artystów z naszego miasta.

3

Gdyby ktoś jeszcze chciał przyjąć kapłana w ramach wizyty duszpasterskiej, prosimy o zgłoszenie po każdej Mszy świętej lub w kancelarii.

4

Taca  z dzisiejszej niedzieli przeznaczona zostaje na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego, a ofiary złożone do puszki na ogrzewanie i energię w naszym kościele. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dar serca.

5

W ostatnią sobotę miesiąca, 27 stycznia zapraszamy na modlitwę różańcową na godzinę 17:00 w intencji młodzieży. W pozostałe dni modlitwa różańcowa o 17:30.

6

W środę przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, we czwartek święto Nawrócenia św. Pawła, a w piątek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

7

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

8

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Joanne Olszak i Alinę Święcicką. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…