IV NIEDZIELA ADWENTU

1

Przed nami ostatnie dni przedświąteczne. Kto nie był jeszcze u sakramentu pokuty i pojednania, niech to uczyni, by świętować z czystym sercem Narodzenie Pańskie. Nie zagubmy sensu tych świąt, nie zapominajmy co i dlaczego świętujemy. Najwspanialszym dla wszystkich dniem i wieczorem roku jest Wigilia. Zadbajmy o tradycyjną oprawę tego wieczoru. Na początku należy przeczytać ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa, odmówić modlitwę Ojcze Nasz i zaśpiewać kolędę, a potem dzieląc się poświęconym opłatkiem złożyć sobie życzenia. W nocy z sobotę na Niedzielę tradycyjna pasterka, na którą serdecznie zapraszamy. Następnie w Niedzielę w Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze o 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00. W poniedziałek 26 grudnia – święto św. Szczepana, porządek Mszy świętych jak w Niedzielę.

2

W tym roku pojawili się w naszej parafii fałszywi przedstawiciele parafii roznoszący opłatki nie mając zgody i upoważnienia proboszcza. Nie poświęcony i wątpliwej jakości opłatek komu ma służyć i co oznaczać?

3

Do soboty Msze święte roratnie o 6:30, o 17:30 różaniec (w sobotę nie ma różańca w kościele), a po każdej Mszy św. wieczornej nowenna do Bożego Narodzenia (w sobotę nowenna po roratach).

4

W piątek 23 grudnia, podczas Mszy świętej o godzinie 18:00 będziemy modlić się w intencji ks. Adama z racji imienin.

5

W sobotę 24 grudnia, podczas Mszy o 6:30 będziemy modlić się w intencji zbiorowej za zmarłych, których zabraknie przy wigilijnym stole. Intencje na tę Mszę świętą przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

6

W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. Można także pobierać pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny. Są także kalendarze na 2023 rok.

7

Można jeszcze składać do puszki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła ofiary, za które zakupimy choinki i dekoracje do kościoła na czas Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

8

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.

W Niedzieli: 

  •  Nie przegapić Boga
  • w dodatku Jak polityką nie zepsuć rodzinnych spotkań, a także śpiewnik z kolędami.

w Gościu Niedzielnym

  • Puste miejsca.
  • Grzech natury.

Jest także świąteczne wydanie Małego Gościa Niedzielnego. 

9

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Grzegorza Pryszcza. RIP.