IV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1

Ostatnia niedziela stycznia obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Wiemy jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Wspierajmy wszystkich misjonarzy i chorych swoją modlitwą i ofiarą, którą możemy złożyć do puszki po każdej Mszy św.

2

We czwartek, 2 lutego będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu jakiemu zgodnie z żydowskim prawem, czterdzieści dni po narodzeniu Pana Jezusa poddała się Maryja. Przyniesiono Dzieciątko Jezus do świątyni, aby je przedstawić Bogu Ojcu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami, które będą pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia przypomniały nam o Jezusie, który jest Światłością świata, która oświeca drogi naszego życia. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

3

Z inicjatywy św. Jana Pawła II Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Osób Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą otoczymy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w stanie życia konsekrowanego. W naszej parafii pamiętajmy o s. Maksymilianie i s. Tomarii, o wszystkich Siostrach Kanoniczkach i Nazaretankach. Ofiary zebrane na tacę tego dnia, będą przeznaczone na zgromadzenia kontemplacyjne.

4

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy na godz. 17.00, aby przy wystawionym Najświętszym Sakramencie poświęcić swój czas na adorację i modlitwę.

5

Zachęcamy do składania intencji na Mszę zbiorową za wstawiennictwem św. Mikołaja, która odbędzie się w poniedziałek 6 lutego o godzinie 18:00.

6

W związku z akcją: Oczyścić Dom i Świat z elektrośmieci – wesprzyjmy Kościoły na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi rodacy. Zachęcamy o przynoszenie zużytego sprzętu elektronicznego na parking parafialny, obok zbiornika na śmieci, który zostanie odebrany 4 lutego o godz. 10.00.

7

Ponawiamy apel i chęć spotkania się z rodzinami, które chciałby zaprosić i odbyć wizytę duszpasterską. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie do kancelarii.

8

Prosimy chętne osoby o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w każdy piątek po mszy wieczorowej. Wszystkim paniom, które podjęły się tego zadania serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

9

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: Sakrament ratunkowy oraz Odporność a dieta. W Niedzieli: Kiedy Bóg trafia do duszy oraz Starość nie może być samotna.

10

W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Elżbietę Dutkiewicz. Wieczny odpoczynek…