IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Rekolekcje parafialne

1

Dzisiejsza, IV już Niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła jest nazywana niedzielą Laetare czyli radości. Nazwa ta wywodzi się od pierwszych łacińskich słów antyfony na wejście: Laetare, Jerusalem… czyli Raduj się Jerozolimo. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

2

Bardzo ważnym momentem w tym przygotowaniu są rekolekcje wielkopostne, które dziś rozpoczynamy. Witamy wśród nas Ks. Cezarego Kowalskiego – proboszcza parafii Nawrócenia św. Pawła w Lublinie, który przeprowadzi nas przez ten święty czas. Msze święte z nauką rekolekcyjną jutro i we wtorek o godzinach: 7:00, 11:30 i 18:00. We wtorek będzie dzień spowiedzi – 30 minut przed Mszą świętą możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Dokładny program rekolekcji jest wywieszony w gablotach oraz na stronie internetowej.

3

Jutro będziemy obchodzić przeniesioną z dzisiaj Uroczystość ku czci św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

4

W sobotę 25 marca przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o 7:00 i 18:00. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia, dlatego w tym dniu podejmujemy Duchową adopcję dziecka poczętego. Deklaracje dobrowolnego przystąpienia do Duchowej adopcji dziecka poczętego są wyłożone przy bocznym ołtarzu.

5

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Zapraszamy w Niedziele na 17:30 na  nabożeństwo Gorzkich żali, a w piątek po Mszy wieczorowej na Drogę Krzyżową.

6

Ofiary złożone do puszki są przeznaczone i potraktowane jako nasza jałmużna wielkopostna.

7

Przez cały Wielki Post można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego do skarbony przy wyjściu z Kościoła. Serdecznie prosimy o wsparcie tej inicjatywy.

8

Polecamy tygodniki katolickie. W Gościu Niedzielnym i w Niedzieli szereg artykułów o obecnej sytuacji w Kościele i Ojczyźnie. Jest też Mały Gość Niedzielny.

9

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Ks. Prałata Jana Liwaka, śp. Alicję Kostkowską, śp. Urszulę Aleks, śp. Mariana Karskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.