KRONIKA

26 marca 2017 w Parafii Św. Mikołaja na Mszy Świętej o 1130 gościliśmy męski chór "Cantamus", który przygotował pełną oprawę muzyczną i krótki Koncert Pieśni Pasyjnej.

Chór Męski CANTEMUS im. Ks. Prałata Józefa Krasa działa przy Parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Lublinie. Zrzesza on panów nie tylko z tej parafii, ale też z różnych dzielnic Lublina. Chór ma w swym repertuarze pieśni kościelne przeznaczone na cały rok liturgiczny oraz pieśni świeckie. Chór koncertuje w lubelskich kościołach, czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta. Wystąpił też z koncertami na Białorusi i Ukrainie.

Dyrygentami chóru byli: Wiesław Wnuczek, Bronisław Mikita, Jerzy Karczmarczyk, Andrea Jaworska, Bogdan Lipiński. Obecnie chórem dyryguje Iwona Ciosek.

14 lutego w parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie odbył się odpust św. Walentego. Pierwszym punktem uroczystości było przybliżenie przez ks. Cezarego Kowalskiego życiorysu tej postaci. Ksiądz wyjaśnił również, w jaki sposób relikwie św. Walentego znalazły się w kościele na Czwartku.

Następnie odbyła się Msza Św., podczas której kazanie wygłosił ks. prof. Tadeusz Guz. Po Eucharystii odbył się koncert ,,Ogród cnót św. Walentego”. W programie można było usłyszeć romantyczne pieśni znad Sekwany z I połowy XIX w. w wykonaniu ,,Trio Harfowe” Fundacji Villa Polonia.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

DANE ADRESOWE

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
PW. ŚW. MIKOŁAJA
  • ul. ks. Michała Słowikowskiego 1
    20-124 Lublin
  • +48 81 747 66 45
  • +48 501 187 005
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenia duszpasterskie