KRONIKA

26 marca 2017 w Parafii Św. Mikołaja na Mszy Świętej o 1130 gościliśmy męski chór "Cantamus", który przygotował pełną oprawę muzyczną i krótki Koncert Pieśni Pasyjnej.

Chór Męski CANTEMUS im. Ks. Prałata Józefa Krasa działa przy Parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Lublinie. Zrzesza on panów nie tylko z tej parafii, ale też z różnych dzielnic Lublina. Chór ma w swym repertuarze pieśni kościelne przeznaczone na cały rok liturgiczny oraz pieśni świeckie. Chór koncertuje w lubelskich kościołach, czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta. Wystąpił też z koncertami na Białorusi i Ukrainie.

Dyrygentami chóru byli: Wiesław Wnuczek, Bronisław Mikita, Jerzy Karczmarczyk, Andrea Jaworska, Bogdan Lipiński. Obecnie chórem dyryguje Iwona Ciosek.

14 lutego w parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie odbył się odpust św. Walentego. Pierwszym punktem uroczystości było przybliżenie przez ks. Cezarego Kowalskiego życiorysu tej postaci. Ksiądz wyjaśnił również, w jaki sposób relikwie św. Walentego znalazły się w kościele na Czwartku.

Następnie odbyła się Msza Św., podczas której kazanie wygłosił ks. prof. Tadeusz Guz. Po Eucharystii odbył się koncert ,,Ogród cnót św. Walentego”. W programie można było usłyszeć romantyczne pieśni znad Sekwany z I połowy XIX w. w wykonaniu ,,Trio Harfowe” Fundacji Villa Polonia.