IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 2024

1

Dzisiaj przeżywamy w Kościele Niedzielę Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitwy o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy ciągle prosić Jezusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Dlatego pamiętajmy o tej intencji tym tygodniu w naszych modlitwach i prośmy o dobre i liczne powołania di szczególnej służby w Kościele.

2

Dzisiaj o godzinie 16:00 rozpocznie się kolejne spotkanie ewangelizacyjne, po którym przejdziemy ulicami naszego osiedla na plac przed blokiem przy ul. Hirszfelda. Po wspólnym rozważeniu Słowa Bożego, modlitwie i świadectwach zakończymy błogosławieństwem. Podobnie za tydzień 28 kwietnia rozpoczniemy w naszym kościele podobne spotkanie, a następnie przejdziemy inną trasą naszego osiedla. Następnie we wtorek w Sali katechetycznej o godzinie 19:00 kolejne spotkanie, które będzie próbą nawiązania do tej ewangelizacji i okazją do stworzenia nowej wspólnoty jako owoc wspomnianej nowenny. Natomiast w każdy czwartek po spotkaniu małych zespołów, odpowiednio przygotowaniu katechiści odwiedzą naszych parafian.

3

27 kwietnia w sobotę w auli Caritas przy ul. Prymasa Wyszyńskiego 2 (wejście od Targu po zamkiem) odbędzie się ogólnopolskie sympozjum poświęcone współczesnym trudnościom psychicznym i duchowym. Program w gablocie przed kościołem oraz na stronie Archidiecezji.

4

W najbliższy wtorek przypada Uroczystość Świętego Wojciecha – biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. W środę wspomnienie św. Jerzego – męczennika. We czwartek święto ku czci Świętego Marka Ewangelisty.

5

Zapraszamy  na codzienną modlitwę różańcową. Początek o 17:30. Przypominamy i prosimy wiernych z poszczególnych wspólnot o poprowadzenie modlitwy: poniedziałek – Przyjaciele Oblubieńca; wtorek – Legion Maryi; środa – Siostry Nazaretanki; czwartek – Rada parafialna; piątek – Legion Maryi; sobota – Kółka Różańcowe, a w Niedziele – osoby chętne.

6

Ostatnio odbył się przegląd i naprawa systemu przeciwwłamaniowego i pożarowego. Koszt wyniósł 700 zł. Wpłynęły też rachunki za gaz 4700 zł oraz energię elektryczną 3570 zł.

7

Dziękujemy Paniom Parafiankom i piekarni Pana Marcina Orlikowskiego za przygotowanie ciasta na kiermasz. Dziękujemy również Paniom z Rady parafialnej za poprowadzenie kiermaszu, z którego dochód wyniósł 2225 zł. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Bielaka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…