NIEDZIELA NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY

1

Wychwalamy dziś Najświętszą Trójcę. Boga Ojca, Boga Syna i Boga Ducha Świętego.

2

We czwartek, 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Karwi Pańskiej, znane jako Boże Ciało. To szczególna okazja abyśmy okazali Bogu publicznie naszą wdzięczność za dar Eucharystii. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00. Zapraszamy do Archikatedry na godz. 10.00, na Mszę św. pod przewodnictwem ks. abp Stanisława Budzika, a po niej odbędzie się procesja ulicami miasta, do czterech ołtarzy. Tego dnia odpust zupełny może uzyskać wierny, który poza zwykłymi warunkami będzie uczestniczył pobożnie w procesji.

3

W piątek przypada rocznica poświęcenia Archikatedry Lubelskiej.

4

W sobotę o godz. 10.00 i 12.00 dzieci przystąpią do I Komunii św. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

5

6 czerwca, we wtorek będzie Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Mikołaja. Intencje można zapisywać na kartkach, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła i wrzucać je do urny.

6

W II niedzielę miesiąca Rada Parafialna organizuje kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na potrzeby parafii.

7

Za tydzień odbędzie się Festyn Edukacyjny na Placu Litewskim. Informacje na plakacie.

8

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym Gigant wiary oraz O tragicznej znajomości historii wśród młodzieży. W Niedzieli Jak lepiej chronić dzieci przed przemocą oraz Skąd ta agresja. Jest też do nabycia magazyn Niedzieli.

9

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: +Krystyna Baryła i +Zdzisław Grodek.