XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 września 2018

NIEDZIELA ADORACYJNA

1. W tym tygodniu w czwartek wypada wspomnienia św. Jana Chryzostoma, a w sobotę NMP Bolesnej.
  2. 14 września w piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zwróćmy w tym dniu uwagę na krzyż w naszym miejscu pracy i odpoczynku, w naszych domach i na te stojące przy naszych drogach. Niech krzyż będzie zawsze znakiem głębokiej wiary naszego narodu.
  3. W tym tygodniu modlitwę różańcową poprowadzą: poniedziałek – IV LO, wtorek – Legion Maryi, środa – s. św. Józefa, czwartek – Rada Duszpasterska, piątek – Legion Maryi, sobota – Kółka Różańcowe, niedziela – osoby prywatne.
  4. W dniach 9 – 15 września w Kościele w Polsce obchodzić będziemy Tydzień Wychowania, któremu towarzyszyć będzie hasło „W poszukiwaniu drogi”. Na każdy dzień przygotowane jest krótkie rozważania. Zapraszamy do modlitwy w intencji młodego pokolenia.
  5. W każdy poniedziałek po Mszy świętej wieczorowej spotkania wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca. Zapraszamy.
  6. Zachęcamy do korzystania z naszej Biblioteki Parafialnej, która czynna jest w każdą środę w godzinach 1600 – 1730.
  7. Z radością informujemy, że w każdy wtorek w godzinach 1700 – 1800 będzie czynna Poradnia Rodzinna, którą prowadzić będą Małgorzata i Krzysztof Niczyporuk – absolwenci pedagogiki i psychologii oraz studium życia rodzinnego.
  8. Trwają prace konserwatorskie przy kościele. Dziękujemy za ofiary na ten cel: 400 zł, 200 zł, 2 x 100 zł i 2 x 50 zł.
  9. Dzisiaj po każdej Mszy świętej, nasze parafianki zapraszają na kiermasz ciast. Dochód jest przeznaczony na elewację kościoła.
  10. 13 września, w czwartek, wypada kolejny dzień Fatimski. Po Mszy świętej wieczorowej będzie różaniec, a następnie procesja z figurką MB Fatimskiej dokoła kościoła. Zapraszamy.
  11. Polecamy prasę katolicką. W Niedzieli polecamy artykuł „Tam gdzie Piotr, tam Kościół – o tym, co w historii współczesnej nie zdarzyło się nigdy”, a w Gościu Niedzielnym „ Kościół od nowa – o kryzysie i wstrząsie, aż po nowy, świętszy rozdział”.
  12. W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Jan Charliński. Pokój Jego Duszy.

ŚW. MIKOŁAJA W LUBLINIE

 ul. ks. Michała Słowikowskiego 1, 20-124 Lublin

 ks. Piotr Kawałko (proboszcz)

 kancelaria@parafiamikolaj.pl