II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28 Lutego 2021

Kazanie: Ks. Piotr Kawałko

1.

Od 2005 każda II Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku przeżywamy ten dzień pod hasłem Żyjmy Eucharystią. Z tej okazji odbywa się dziś zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny. Wesprzyjmy to wielkie dzieło głoszenia Ewangelii przez misjonarki i misjonarzy, którzy szerzą w świecie prawdę o tym, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku.

2.

Włączmy się w głębokie przeżycie Wielkiego Postu. Zapraszamy w każdą Niedzielę na 17:30 na nabożeństwo Gorzkich żali, a w każdy piątek po Mszy wieczorowej na Drogę Krzyżową. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.

3.

Wielki Post służyć ma naszemu nawróceniu. Pomocą w tym są rekolekcje. W naszej parafii odbędą się one w dniach 25 – 27 marca. Poprowadzi je Ks. Prof. Adam Rybicki z KUL-u. Szczegółowy program podamy w późniejszym terminie.

4.

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ich miłość do Ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i ofiara życia zasługują na naszą pamięć i modlitwę.

Zapraszamy na Msze świętą w ich intencji, we wtorek 2 marca o godzinie 18 00 .

5.

W tym tygodniu przypadają:
  • I czwartek,
  • I piątek
  • I sobota miesiąca.
W czwartek modlić się będziemy tradycyjnie o nowe powołania do służby Bogu oraz o świętość życia dla powołanych.

W piątek ofiarować będziemy siebie i naszych najbliższych
Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W sobotę po Mszy porannej tradycyjne
nabożeństwo I – sobotnie, w godzinach porannych odwiedziny chorych, natomiast wieczorem po Mszy świętej o 18:00 nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Bractwo Różańcowe w intencji dobrego wychowania dzieci i młodzieży.

Msze w tych
dniach o 07:00 i 18:00 .
Przed Mszami możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i
pojednania.

6.

Za tydzień I Niedziela marca. Na Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Po Mszy świętej o 10:00 krótkie spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii świętej. A po Sumie zmiana tajemnic różańcowych.

7.

W najbliższy czwartek, 4 marca będziemy w liturgii przezywać święto – Świętego Kazimierza, królewicza.

8.

Odpowiadając na zachętę naszych Biskupów, chcemy 19 dnia każdego miesiąca o godzinie 18:00 sprawować Msze święte wotywne o św. Józefie. Będziemy powierzać w intencji zbiorowej Opiekunowi Świętej Rodziny: rodziny naszej parafii – zwłaszcza te, które przeżywają trudności, osoby chore i umierające, ludzi pracy, a także trudne sprawy wychowawcze. Zachęcamy do składania intencji na tę Msze zbiorową, na 19 marca. Intencje można składać w zakrystii, kancelarii lub za pośrednictwem strony internetowej.

9.

Ze względu na nasilające się ataki na miejsca sakralne, rozpoczęliśmy dodatkowe prace w naszym kościele, które mają zabezpieczyć przed włamaniem, pożarem i dewastacją.

10.

Prosimy, aby modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadziły następujące grupy:

• Poniedziałek – Przyjaciele Oblubieńca;
  • Wtorek – Legion Maryi;
  • Środa – osoby chętne;
  • Czwartek - Rada Duszpasterska;
  • Piątek – Legion Maryi;
  • Sobota – po Mszy świętej wieczorowej Bractwo Różańcowe.
  • W niedzielę jak było wspomniane będzie nabożeństwo Gorzkich żali.

11.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

W Niedzieli

• Rodzicu, bądź uważny
  • Instrukcja na wielkopostną drogę.
W Gościu Niedzielnym
  • Zimny prysznic
  • Arcybiskup ostro o prezydencie
W Małym Gościu Niedzielnym wiele ciekawych zagadek, artykułów i malowanek dla dzieci.

Intencje Mszalne

Przypominamy, że intencje mszalne możemy składać na naszej stronie internetowej, emailowo, telefonicznie lub po Mszy świętej, a także w kancelarii.