XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

17 listopada 2019

Kazanie wygłosi: ks. Adam Patyjewicz

1.

Przyszła niedziela to ostania niedziela roku liturgicznego - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata za dwa tygodnie I niedziela Adwentu i nowy rok liturgiczny.

2.

W tym tygodniu w piątek wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej.

3.

W miesiącu listopadzie o 1730 każdego dnia odmawiany jest Różaniec Wypominkowy. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wypominkowe Proponowane daty można zmienić jeśli komuś ten termin nie pasuje. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych.

4.

Przy bocznym ołtarzu taka drewniana skarbona, przeznaczona na ofiary na kwiaty do kościoła. Niestety coraz mniej jest ludzi na nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a podczas tego nabożeństwa zbierane są ofiary na zakup kwiatów do kościoła. Te ofiary nie wystarczają, dlatego zwracamy się z prośbą do parafian o pomoc i dajemy okazje do wsparcia tej intencji. Zmieniliśmy puszkę na skarbonę ponieważ w zeszłą niedzielę po sumie złodziej skradł puszkę .

5.

W dniach od 1 do 6 grudnia przed uroczystościami 350-lecia powstania naszej parafii odbędą się Misje Ewangelizacyjne, które poprowadzą o. prof. Andrzej Derdziuk i ks. Jacek Sereda. Program rekolekcji zostanie dostarczony do każdej rodziny

6.

W piątek 22 listopada po mszy wieczorowej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

7.

W sobotę 23 listopada o godz. 1600 w budynku świetlicy na starej plebanii dzieci z Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo przedstawia sztukę pt. „Śluby Panieńskie”. Po przedstawieniu wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz poczęstunek

8.

Polecamy prasę katolicką: w Gościu Niedzielnym ciekawy felieton pt.: „Godny koniec życia” – tekst o deklaracji miedzy wyznaniowej przeciw eutanazji. A w Niedzieli artykuł pt.: „Jeśli nie wychowamy dzieci to zrobi to Internet”.