XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 listopada 2020

1.

Dzisiejsza niedziela w Kościele obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Jesteśmy zachęcani przez papieża Franciszka do tego, by otworzyć nasze serca na każdą ludzką biedę. W odpowiedzi na to papieskie orędzie, prosimy chętnych parafian do wsparcia ubogich braci i siostry poprzez duchową i materialną pomoc. Pragniemy stworzyć wolontariat, który by służył swoją pomocą najbardziej potrzebującym parafianom.

2.

Przez cały miesiąc listopad polecamy zmarłych w modlitwie różańcowej, którą rozpoczynamy o 1730. Pamiętajmy też, że w tym roku wyjątkowo przez cały ten miesiąc duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

3.

Od 1 listopada przez cały miesiąc o godzina 1730 będziemy modlić się w czasie modlitwy różańcowej za poleconych w wypominkach.

4.

Zachęcamy również do składania wypominek rocznych, które będą odprawiane w II sobotę miesiąca o 1730. Wypominki oraz intencje Mszy świętej można składać za pośrednictwem naszej parafialnej strony internetowej, a także w kancelarii oraz zakrystii.

5.

W tym tygodniu patronują nam: we wtorek św. Elżbieta Węgierska – zakonnica, w środę bł. Karolina Kózkówna – dziewica i męczennica, w piątek św. Rafał Kalinowski – prezbiter. A w sobotę 21 listopada wspominać będziemy w liturgii Ofiarowanie NMP. A za tydzień w Niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia Niedziela przed Adwentem.

6.

W najbliższy wtorek, 17 listopada o godzinie 900 otwarcie i poświecenie nowego punktu Caritas, który znajduje się teraz przy domu parafialnym, w miejscu gdzie były garaże.

7.

Przypominamy, że intencje mszalne możemy składać na naszej stronie internetowej, emailowo, telefonicznie lub po Mszy świętej, a także w kancelarii.

8.

Zachęcamy nasze dzieci do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Święty Mikołaj w oczach dzieci” ogłoszonym przez naszą parafię w ramach Orszaku św. Mikołaja. W tym roku konkurs odbywa się wyłącznie w formie elektronicznej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej parafii oraz Orszaku św. Mikołaja.

9.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły „Dlaczego młodzież wyszła na ulicę?” oraz „O protestach kobiet i atakach na Kościół”, a w Niedzieli „Życie po śmierci dla sceptyków” oraz „Co się stało z Polską?”.

10.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:

• † Henryka Jerzego Jasińskiego
  • † Jerzego Kazimierza Stasiaka
  • † Krystynę Marię Rakuś

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…