II NIEDZIELA ADWENTU

5 Grudnia 2021 r.

Niedziela adoracyjna

1.

Trwa Adwent, który ma być czasem świętego i radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Wzorem w oczekiwaniu jest dla nas Matka Najświętsza. Zapraszamy codziennie na Msze święte roratnie na 6:30, podczas których wraz z Nią oczekujemy przyjścia Zbawiciela.

2.

Trwają obchody ku czci św. Mikołaja. Dzisiaj o 13:00 na Rynku Starego Miasta rozpocznie się nasz parafialny Orszak św. Mikołaja, który zawita na nasze wzgórze ok. godziny 14:00. Na to wydarzenie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami. Każde dziecko od św. Mikołaja otrzyma prezent. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

3.

Jutro przypada w liturgii Kościoła wspomnienie św. Mikołaja biskupa – naszego patrona, a więc Uroczystość Odpustowa. Msze święte o godzinie 6:30, 8:30 i 18:00. Sumie odpustowej o godzinie 18:00 przewodniczyć będzie Ks. Bp. Adam Bab, a oprawę muzyczną przygotuje Schola gregoriańska. W czasie tej Mszy świętej Ksiądz Biskup udzieli błogosławieństwa całej naszej wspólnocie parafialnej i grupom, szczególnie nowo powstającym, a także poświęci dom parafialny i nowe studio telewizyjnie dla młodzieży.

4.

We wtorek wspomnienie św. Ambrożego – biskupa, doktora Kościoła.

5.

W środę 8 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze święte w naszym kościele o 6:30 i 18:00. Tego dnia, zgodnie z prośbą Maryi, od godziny 12:00 do 13:00, obchodzi się na całym świecie Godzinę łaski. Zapraszamy do naszego kościoła na wspólną modlitwę przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, a tych którzy nie będą mogli przybyć zachęcamy do łączności duchowej.

6.

Przez cały adwent można składać ofiary do puszki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła, za które zakupimy choinki i dekoracje do świątyni na święta Bożego Narodzenia.

7.

Prosimy, aby modlitwę różańcową poprowadziły wspólnoty według stałego grafiku. Dla przypomnienia:

• poniedziałek – Przyjaciele Oblubieńca,
  • wtorek – Legion Maryi,
  • środa – Siostry Nazaretanki,
  • czwartek – Rada duszpasterska,
  • piątek – Legion Maryi,
  • sobota – Kółka różańcowe,
  • Niedziela – osoby chętne.
Początek modlitwy o 17:30.

8.

W najbliższą sobotę o godzinie 9:00 spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.

9.

Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, za tydzień, w Niedzielę 12 grudnia, po Mszy świętej o godzinie 11:30.

10.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W Niedzieli proponujemy artykuły

• Jak czytać Biblię
  • Gdzie Twoje talenty?
W Gościu Niedzielnym:
  • Czekamy na Ciebie Ojcze
  • Liczmy na siebie.

11.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
  • śp ✞ Andrzej Kowalczyk,
  • śp ✞ Adrian Adameczek,
  • śp ✞ Longin Godziszewski
  • śp ✞ Mirosław Groblewski.
R.I.P

Intencje Mszalne

Przypominamy, że intencje mszalne możemy składać na naszej stronie internetowej, emailowo, telefonicznie lub po Mszy świętej, a także w kancelarii.