NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

9 czerwca 2019

1.

Dzisiejsza Niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jutro 2. dzień „Zielonych Świąt” - Święto NMP Matki Kościoła msze o 700. i 1800. W najbliższy czwartek przypada 13 czerwca kolejny dzień Fatimski po mszy wieczorowej różaniec fatimski i procesja, czwartek jest również Świętem Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana msze o 700 i 1800.

2.

Centrum św. Jana Pawła II zaprasza dziś marsz dla Życia i Rodziny. Początek o godz. 1400 na placu przed kościołem akademickim KUL, potem przejście do Archikatedry.

3.

Rada Duszpasterska zaprasza na kiermasz ciast, dziękujemy naszym parafiankom oraz Piekarni „Orzeł” przy ul. Lubartowskiej za przygotowanie tych smakołyków.

4.

Dziś na sumie o 1130 będzie msza prymicyjna naszego neoprezbitera – praktykanta ks. Rafała - zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.

Akademia Młodzieżowa naszej parafii zaprasza na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Pacławskiej, która odbędzie się 15 czerwca, koszt 80 zł – w tej cenie jest również uwzględniony posiłek. Przyjmujemy także intencje, w których będzie się modlić młodzież. Szczegóły na plakacie, zapisy po każdej mszy świętej.

6.

Dziękujemy za ofiary, które wpływają na rzecz parafii składane indywidualnie i na tace.

7.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o 1730.

8.

Polecamy prasę katolicką: w Niedzieli artykuł: „Gra na niebie” – wywiad świadectwo najbardziej znanego asa lotnictwa polskiego. A w Gościu Niedzielnym polecamy dodatek w postaci płyty CD z filmem dokumentującym 1. pielgrzymkę do Polski Jana Pawła II.

9.

W miniony czwartek zmarł ks. Abp. Bolesław Pylak (98 lat) najstarszy biskup w Polsce, jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1100 w Archikatedrze Lubelskiej – pamiętajmy w modlitwie o długoletnim pasterzu naszej diecezji i polećmy wszystkich naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu.