III NIEDZIELA WIELKANOCNA, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

18 Kwietnia 2021 r.

Słowo Boże głosi Ks. Andrzej Flis

1.

Od 13 lat w Kościele w Polsce przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną jako Niedzielę Biblijną i Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. Rozpoczyna ona jednocześnie Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim w tym roku są słowa Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łakną; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się Tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Prośmy Pana Jezusa w tym Tygodniu Biblijnym o to, aby pozwolił nam bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Zagospodarujmy nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgnąć po Biblię. Codziennie będzie nam w naszej parafii towarzyszyło obfite słowo, które pozwoli nam przeżyć ten Tydzień Biblijny.

2.

W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dziś Ks. Andrzeja Flisa – Ojca duchownego Lubelskiego Seminarium Duchownego. Ks. Andrzej w dzisiejszym słowie Bożym przybliży nam istotę powołania do służby kapłańskiej.

3.

W najbliższy piątek 23 kwietnia, będziemy przeżywać Uroczystość ku czci św. Wojciecha – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze święte o godzinie 7:00 i 18:00.

4.

Prosimy, aby modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadziły następujące grupy:

• Poniedziałek – Przyjaciele Oblubieńca;
  • Wtorek – Legion Maryi;
  • Środa – Akademia Młodzieżowa;
  • Czwartek - Rada Duszpasterska;
  • Piątek - Legion Maryi;
  • Sobota po Mszy świętej – Bractwo Różańcowe;
  • Niedziela – Osoby chętne.

5.

W każdą sobotę o godzinie 19:10 jest transmitowane przez Akademię Młodzieżową nabożeństwo różańcowe online w intencji trudnych spraw wychowawczych. W ostatnim czasie wpłynęło ok 3300 intencji różańcowych.

6.

Z radością informujemy, że Ministerstwo Kultury pozytywnie oceniło nasz projekt renowacji organów i wstępnie zaproponowało wsparcie II etapu prac. Przyznana kwota dofinansowania to 100 000 zł. Czekamy na oficjalne potwierdzenie i podpisanie umowy.

7.

Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie poszukuje archiwalnych zdjęć witraża, który znajdował się w naszym kościele w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mógł on zostać uchwycony na zdjęciach z pogrzebów, ślubów, czy innych ważnych uroczystości. Zdjęcia te posłużą do wykonania rekonstrukcji witraża.

8.

Młodzież naszej parafii, która uczęszcza do klas 7 i 8, proszona jest o pobranie i złożenie wypełnionej deklaracji kandydackiej w kancelarii parafialnej. Natomiast jeśli deklaracja już była złożona, ks. Przemysław prosi o jej potwierdzenie, również w kancelarii.

9.

Przyszła Niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpocznie ona Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

10.

Ofiary złożone dziś do puszki przeznaczone zostaną na Fundusz Caritas.

11.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

W Niedzieli

• Jak nie stać się łupem diabła.
  • Wyruszył parostatkiem w wieczny rejs.
W Gościu Niedzielnym
  • W Biblii jest odpowiedź na wszystkie pytania
  • Co po covidzie?

12.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej

†  śp. Jana Kunę

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Intencje Mszalne

Przypominamy, że intencje mszalne możemy składać na naszej stronie internetowej, emailowo, telefonicznie lub po Mszy świętej, a także w kancelarii.