XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 lipca 2019

LIST BISKUPÓW NA MIESIĄC SIERPIEŃ

1.

W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek św. Marta, w środę św. Ignacy z Loyoli – wybitny teolog, założyciel zakonu Jezuitów, w czwartek św. Alfons Maria Liguori – misjonarz i kaznodzieja, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów oraz w niedzielę św. Jan Maria Vianney – proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, pokutą i modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.

2.

Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów będą zdążać na Jasną Górę. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.

3.

W sobotę 3 sierpnia po Mszy świętej o godz. 830 przed Archikatedrą Lubelską wyruszy 41. Piesza Pielgrzymka do Częstochowy pod hasłem „W mocy Ducha Świętego”. Zapisy na Pielgrzymkę możliwe jeszcze w sekretariacie pielgrzymki przed Archikatedrą.

4.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze o 700 i 1800. W I czwartek będzie sprawowana Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym kapłanie – będziemy modlić się o świętość kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa, a spowiedź 30 min przed każdą Mszą świętą. W I sobotę o 700 w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca będzie sprawowana Msza św. Wotywna o Niepokalanym Sercu, następnie po Mszy różaniec i adoracja połączona z medytacją. Będziemy w ten sposób wynagradzać i przepraszać za grzechy i bluźnierstwa przeciwko Boskiemu Macierzyństwu Maryi.

5.

Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową o 1730. Chętnych do poprowadzenia tej modlitwy prosimy o zapisy wg schematu dostępnego w zakrystii.

6.

Trwają prace renowacyjne naszej świątyni. W najbliższym czasie zostaną oszklone okna oraz wymienione drzwi. Dziękujemy za wszystkie ofiary, które wpływają na ten cel.

7.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym polecamy artykuł „Katolik na urlopie” – o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, a w Niedzieli „Nadzieja na gruzach miasta” – o sensie ofiary powstańców warszawskich.

8.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Teresę Gilewską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…