XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

19 Września 2021 r.

Słowo Boże głosi Ks. Przemysław Lemieszek

1.

25 września w sobotę o godzinie 11:00 w Archikatedrze nastąpi uroczyste otwarcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Wydarzenie to będzie jednocześnie dziękczynieniem za beatyfikację Biskupa Lubelskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej. W Eucharystii wezmą udział członkowie synodu oraz przedstawiciele wszystkich parafii w osobach Księży Proboszczów i po jednym reprezentancie parafialnego zespołu synodalnego. Wszystkich prosimy o systematyczną modlitwę w intencji synodu oraz zapraszamy do uczestnictwa w transmisji Mszy świętej za pomocą mediów elektronicznych.

2.

Dzisiaj o godzinie 12:30 będzie sprawowana Msza święta dziękczynna w intencji dzieci klas IV Szkół Podstawowych naszej parafii z racji I rocznicy Komunii świętej.

3.

Rozpoczęły się zapisy dzieci, które w roku 2022 będą chciały przystąpić do I Komunii świętej w naszej parafii. Warunkiem rozpoczęcia przygotowania do tego sakramentu jest złożenie przez rodziców/opiekunów pisemnej deklaracji, którą można pobrać u Katechetów lub ks. Adama oraz świadectwa chrztu (jeśli dziecko nie było ochrzczone w naszej parafii). Deklaracje te składamy najpóźniej do 3 października. Wtedy, po Mszy o godzinie 10:00, odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci i omówienie szczegółów.

4.

Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową. Prosimy, aby tę modlitwę poprowadziły grupy według stałego grafiku.

5.

W tym tygodniu w poniedziałek wypada wspomnienie pierwszych męczenników koreańskich Andrzeja, Pawła i Towarzyszy. We wtorek przeżywać będziemy święto ku czci św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, a w czwartek 23 września wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny.

6.

Ofiary zebrane do puszki przeznaczone zostaną na zakup nowych mebli do zakrystii. Do tej pory zebraliśmy na ten cel 1200 zł, a koszt wynosi ok. 5500 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i składamy serdeczne Bóg zapłać.

7.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W Niedzieli proponujemy artykuły

• Sąd nad Ojcem Pio
  • Zabijali do ostatniej minuty.
W Gościu Niedzielnym:
  • Matka mówi przez łzy,
  • Pycha świata, pokora Boga

8.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:
  • ✞ śp. Stefana Grelę
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Intencje Mszalne

Przypominamy, że intencje mszalne możemy składać na naszej stronie internetowej, emailowo, telefonicznie lub po Mszy świętej, a także w kancelarii.