WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

24 maja 2020

1.

Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego kieruje nasze myśli ku Niebu, naszemu wiecznemu przeznaczeniu. Niebo jest bowiem miejscem, w którym Bóg na nas oczekuje i miejscem naszego ostatecznego powołania.

2.

Zapraszamy na codziennie nabożeństwa majowe, na godzinę 1730. Rozpoczynamy od modlitwy różańcowej, a po niej wspólnie modlimy się Litanią Loretańską do NMP.

3.

Przypominamy, że przez cały okres epidemii nasza parafia sprawowała i będzie sprawować wszystkie sakramenty święte nieodzowne w drodze do Nieba.

4.

W każdą sobotę, o godzinie 2030, w łączności z całym Kościołem w Polsce, Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej zaprasza na nabożeństwo online na kanał YouTube.

5.

Przypominamy o przykazaniu kościelnym, aby w okresie wielkanocnym przystąpić do Komunii świętej. W związku z tym zachęcamy wszystkich, którzy z racji pandemii nie mogli się wyspowiadać, aby skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęli Komunię świętą. Okres Komunii świętej wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej, czyli w tym roku do 7 czerwca.

6.

Wyrażamy ogromną wdzięczność naszym parafianom i darczyńcom za wszelkie wsparcie duchowe oraz za ofiary materialne składane na tacę czy konto parafialne.

7.

Przypominamy, że intencje mszalne możemy składać na naszej stronie internetowej, emailowo, telefonicznie lub po Mszy świętej, a także w kancelarii.

8.

W najbliższy wtorek, 26 maja o godzinie 1800, zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich naszych mam z okazji Dnia Matki, Zapraszamy do tej modlitwy.

9.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł „Jeszcze nie jest za późno – jak będzie wyglądał koniec świata?”, a w Niedzieli „Biblijne mamy” oraz „Dlaczego WHO nie ostrzegło świata przed zarazą?”.

10.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Dorotę Zarzycką, śp. Helenę Ziębę i śp. Iwonę Wiącek.

11.

Prosimy o przybycie na spotkanie rodziców dzieci I komunijnych w najbliższy czwartek o godzinie 1600 w kościele, a rodziców dzieci przeżywających I rocznicę komunii w najbliższy piątek o godzinie 1600, także w kościele. Ustalimy wtedy ostatecznie terminy komunii i rocznicy. Obecność obowiązkowa.Prosimy o przybycie na spotkanie rodziców dzieci I komunijnych w najbliższy czwartek o godzinie 1600 w kościele, a rodziców dzieci przeżywających I rocznicę komunii w najbliższy piątek o godzinie 1600, także w kościele. Ustalimy wtedy ostatecznie terminy komunii i rocznicy. Obecność obowiązkowa.