NIEDZIELA PALMOWA

14 kwietnia 2019

1.

W Niedzielę Palmową, w dniu triumfalnego wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Po Mszy świętej wieczorowej, około godziny 1900 rozpocznie się droga Krzyżowa uliczkami naszego osiedla. Prosimy zabrać ze sobą lampiony.

2.

W ramach Diecezjalnego Dnia Młodzieży o 1430 poświęcenie palm na dziedzińcu KUL, następnie procesja na plac katedralny i o 1530 Msza święta sprawowana przez Arcybiskupa Stanisława Budzika.

3.

Przed nami Wielki Tydzień. W Wielki Czwartek rozpocznie się Triduum Paschalne. To dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Msza święta Wieczerzy Pańskiej w intencji kapłanów pracujących w parafii rozpocznie się o 1800.

4.

W Wielki Piątek o 1700 rozpocznie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a bezpośrednio po nim Liturgia Wielkiego Piątku. Adoracja przy grobie Pana Jezusa do 2200.

5.

W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów od 900 do 1200. W Kaplicy od 1100 i 1130. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 1930.

6.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Rezurekcyjna o 600 z procesją dookoła kościoła. Następnie Msze o 830, 1000, 1130 i 1800. W Poniedziałek Wielkanocny porządek niedzielny.

7.

Dzisiaj po każdej Mszy świętej kiermasz ciast przygotowany przez Panie z Rady Parafialnej. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na elewację kościoła.

8.

W Wielki Piątek odbędzie się noc konfesjonałów. Lista kościołów z dyżurami na plakacie.

9.

Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziły: poniedziałek – Kółko Różańcowe, wtorek – Legion Maryi, środa – Akademia Młodzieżowa, czwartek – Rada Parafialna, piątek, sobota, niedziela – indywidualnie.

10.

Polecamy prasę katolicką. W Niedzieli artykuł „Tajemnica Trzech Dni”, a w Gościu Niedzielnym „O tym, na co mają wpływ rodzice w procesie wychowania dzieci”.

11.

Przy wyjściu z kościoła wyłożone są torby „Paka Charytatywna” przygotowane przez Caritas. Pamiętajmy o wrażliwości i otwartości na rzecz biednych i wypełnijmy je produktami.