XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

8 września 2019

LIST EPISKOPATU POLSKI Z OKAZJI IX TYGODNIA WYCHOWANIA

1.

W dniach 15-22 września 2019, będziemy obchodzić kolejny Tydzień wychowania. Z tej okazji jest skierowany do nas list biskupów polskich

2.

W dzisiejszą niedzielę, w święto Narodzenia NMP, jest obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.

3.

13 września, w piątek, wypada kolejny dzień fatimski. O godzinie 1800 Msza Święta, a potem różaniec i procesja dokoła kościoła z figurką Matki Bożej.

4.

W sobotę 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze o 700 i 1800.

5.

Zapisy młodzieży klas VIII do sakramentu bierzmowania do końca września w kancelarii.

6.

Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową na godzinę 1730.

7.

Za tydzień Ks. Bp Józef Wróbel przeprowadzi w naszej parafii wizytację kanoniczną. O 820, w asyście księży i ministrantów, po ucałowaniu krzyża przed kościołem, procesją uda się do ołtarza. Tam nastąpi powitanie i rozpoczęcie Mszy św. O godzinie 1000 Msza św. z księdzem Biskupem, a potem spotkanie z radą parafialną w salce katechetycznej. O godzinie 1130 Mszy świętej będzie przewodniczył ksiądz biskup, a potem spotkanie z przedstawicielami wszystkich wspólnoty. O godzinie 1800 na Mszy świętej zakończenie wizytacji.

8.

Dzisiaj po każdej Mszy odbywa się kiermasz ciast. Dochód przeznaczony na renowację kościoła.

9.

We wtorek 10 września, Msza święta w intencji nowej wspólnoty Szkoły Ewangelicznego Wychowania, a potem spotkanie w budynku Akademii Młodzieżowej.

10.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym artykuł „Dzieci pod kontrolą – jak korzystać z Internetu?” a w Niedzieli „Katecheza na cenzurowanym”.