V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29 marca 2020

1.

Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Prof. Jana Miczyńskiego – papieskiego misjonarza miłosierdzia, który w czasie każdej Mszy świętej zawierzy naszą parafię Matce Bożej Łaskawej, prosząc także świętych patronów o dar silnej wiary oraz odbudowy wspólnoty parafialnej w tym trudnym momencie dziejowym Kościoła i świata. Na kolejne dni, poniedziałek i wtorek, przekazane zostały gotowe teksty do osobistej refleksji, dla wszystkich osób przebywających w swoich domach, aby duchowo łączyć się i jednoczyć na wspólnej modlitwie. Chodzi o to, aby to bolesne doświadczenie scaliło, a nie rozproszyło nas, abyśmy wszyscy poczuli się jedną rodziną. Teksty tych rozważań są dostępne także na naszej stronie internetowej a także do odebrania w zakrystii.

2.

Zachęcamy także wszystkich parafian pozostających w swoich domach, aby łączyli się duchowo z parafią, kiedy są odprawiane Msze święte, codziennie o 700 i 1800 oraz w czasie codziennego różańca o 1730 w intencji chorych, rodzin i całego świata, który cierpi z powodu pandemii.

3.

Przypominamy, że dla osób starszych chorych i najbardziej narażonych na wirusa można łączyć się duchowo ze zgromadzeniem Eucharystycznym przez transmisje w telewizji, radio i Internecie (np. TVP Lublin zaprasza na transmisje o 1000 w każdą Niedzielę z Archikatedry Lubelskiej). Poza tym są transmisje TVP 1 codziennie o 700, TV TRWAM o 1330 codziennie, oraz w TVP 3 codziennie o 2000.

4.

Przypominamy o nabożeństwach pasyjnych, w po mszy wieczorowej o 1830 Droga Krzyżowa, a w niedzielę o 1730 Gorzkie Żale.

Na Mszy będziemy zbierali ofiary na tace z przeznaczeniem na kwiaty do grobu pańskiego.

5.

Zgodnie z decyzją KEP odwołujemy wszystkie spotkania formacyjne w parafii.

6.

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Męki Pańskiej – Niedzielę Palmową. Przynosimy ze sobą palny, które będziemy błogosławić, w tym roku wyjątkowo bez pokropienia wodą święconą.

7.

Przypominamy, że intencje mszalne możemy składać na naszej stronie internetowej, emailowo, telefonicznie lub po Mszy świętej, a także w kancelarii.

8.

W tym tygodniu wypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze święte o 700 i 1800. W I czwartek sprawując Mszę świętą wotywną o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, modlić się będziemy o świętość kapłanów i osób konsekrowanych, a także o nowe i liczne powołania do służby Bogu. W I piątek sprawując Mszę świętą wotywną o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zawierzymy całą parafię, prosząc o dar czystych serc dla nas. W I sobotę Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP, następnie modlitwa różańcowa w ramach 5-ciu pierwszych sobót miesiąca wynagradzająca Matce Bożej za wszelkie zniewagi i bluźnierstwa. Po Mszy wieczornej różaniec w intencji dobrego wychowania młodzieży i o ustanie pandemii.