II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2024

1 Wielkiego Postu to Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku przeżywamy ten dzień pod hasłem W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną. Z tej okazji odbywa się dziś zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny. 2 Przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy […]

VI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2024

1 W nowym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze św. z nałożeniem popiołu o godz. 7:00; 8:30; 18:00. Tego dnia osoby od 18 do 59 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki w tym jeden do syta. Dodatkowo wszyscy po ukończeniu 14 roku życia mają obowiązek zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Nie zachowanie tego nakazu […]

III NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2024

1 Pod hasłem Trwajcie w moim Słowie (J8,31), przeżywamy wraz z całym Kościołem już po raz czwarty Niedzielę Słowa Bożego. Jej celem jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Pisma Świętego w życiu Kościoła i osobistym życiu człowieka. Czujmy się wszyscy zaproszeni do ciągłego poznawania i rozważania bogactwa Słowa, które pochodzi od Boga. 2 Dzisiaj po […]

Wieczór Kolęd i Pastorałek Polskich i Ukraińskich

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Wieczór Kolęd i Pastorałek Polskich i Ukraińskich, który odbędzie się 21 stycznia 2024 roku po Mszy Świętej o godzinie 18:00 w urokliwym kościele św. Mikołaja w Lublinie. W tym wyjątkowym wydarzeniu chcemy razem celebrować bogactwo muzyczne naszych tradycji, łącząc polskie i ukraińskie melodie. Zaproszeni muzycy przygotowali zróżnicowany repertuar, obejmujący zarówno znane […]

II NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2024

1 Dobiegła końca wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim parafianom za przyjęcie nas duszpasterzy w Waszych domach. Dziękujemy za okazaną życzliwość, otwartość, wspólną modlitwę i rozmowę oraz ofiary materialne na rzecz naszej parafii. Gdyby ktoś jeszcze chciał przyjąć kapłana, prosimy o zgłaszanie się po każdej Mszy świętej, a wizyta odbędzie się w poniedziałek od 15:30. 2 Za […]

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 2024

1 Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgicznie okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra wejdziemy w Okres Zwykły. W Polsce jednak jest dawny zwyczaj przedłużania tej bożonarodzeniowej radości do święta Ofiarowania Pańskiego obchodzonego 2 lutego. Dlatego do tego dnia zachowujemy dekoracje świąteczne i śpiew kolęd w naszych kościołach. 2 Za tydzień w Niedzielę 14 stycznia, po wieczornej […]

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 2023

1 Jutro 1 stycznia, Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, także to Światowy Dzień Pokoju. Msze św. o 8:30; 10:00, 11:30 i 18:00. 2 We wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego, niedzielny porządek Mszy św. Błogosławieństwo kredy i kadzidła po każdej Mszy św. 3 Zachęcamy do składania do skrzyni […]

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ 2023/24

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ 27 grudnia od 15:30 Walecznych 1,2 3 klatka 28 grudnia od 15:30 Walecznych 4, 5 klatka Czwartek 26 29 grudnia od 15:30 Kleniewskich 6,8 Hirszfelda 5 30 grudnia od 9:00 od 9 – Ciasna, Biernackiego, Lubartowska, Nowy Plac Targowy Ruska, Targowa + Sieroca 30 grudnia od 15:30 od 16 – ul. Chodźki […]

IV NIEDZIELA ADWENENTU 2023

1 Ostatnia niedziela Adwentu zbiega się z Wigilią Bożego Narodzenia. Nie będzie dziś Mszy św. o godz. 18:00. Pasterka o północy, a przed nią, o godz. 23.45 Nowenna do Bożego Narodzenia. 2 Jutro – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00. 3 We wtorek – Święto św. Szczepana – pierwszego […]