XXVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

1 Dzisiaj przeżywamy dzień misyjny Sióstr Zakonnych. Ogarnijmy naszą modlitwą Siostry Kanoniczki i Nazaretanki pracujące w nasze parafii. 2 Dziś też rozpoczyna się nowy rok akademicki. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pracownikach naukowych i administracyjnych oraz o studentach. 3 Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Lubelskie Seminarium Duchowne. 4 Jutro przypada liturgiczne wspomnienie świętych Aniołów Stróżów; […]

XXV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

1 Pod patronatem naszego Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika w dniach 30 września – 1 października w Hali Sportowej Globus, odbędzie się 24 godzinne Uwielbienie Ja Jestem. Zapraszamy na wspólną modlitwę. Szczegóły na plakacie. 2 W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy we środę św. Wincentego a Paulo, prezbitera; we czwartek św. wspomnienie św. Wacława, męczennika; […]

Szkoła Świętego Mikołaja 2023 – szkoła relacji, kształcenia charakteru i skutecznego wychowania

Celem projektu „Szkoła Świętego Mikołaja 2023 – szkoła relacji, kształcenia charakteru iskutecznego wychowania”, jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu dzieci, młodzieży i rodzin przez aktywizujące społecznie wychowanie i kształtowanie charakteru poprzez wzrost kompetencji wychowawczych 40 rodziców i osób zajmujących się wychowaniem oraz wsparcie w tym zakresie szerokiego grona osób w całej Polsce. Projekt jest realizowany od 01.03.2023 […]

XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

1 Dzisiaj w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie oraz w byłym obozie w Państwowym Muzeum na Majdanku z udziałem Ks. Kardynała Kazimierza Nycza i naszego Arcybiskupa Stanisława Budzika, będą miały miejsce obchody Niedzieli Pamięci Ofiar Majdanka. Początek o godzinie 17:00. Pamiętajmy także o ofiarach agresji sowieckiej na Polskę. 2 Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa […]

XXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

1 Rok szkolny trwa, a wraz z nim katechizacja dzieci i młodzieży. Zadbajmy o swoje dzieci, czy uczęszczają na lekcje religii. Towarzyszmy im w przygotowaniu do I Komunii świętej i sakramentu bierzmowania. 2 Dziś o 11:30 Msza święta dziękczynna z okazji 50-lecia ślubów zakonnych Siostry Maksymiliany, a po Mszy kolejne spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej […]

XXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023 – List Pasterski Episkopatu Polski

1 Dzisiaj we wszystkich parafiach jest czytany List Episkopatu Polski z okazji zbliżającego się XIII Tygodnia Wychowania. 2 Jutro na godz. 8:00 zapraszamy na Mszę św. grono pedagogiczne, rodziców, dzieci i młodzież wszystkich szkół naszej parafii, aby z Panem Bogiem wejść w kolejny rok pracy i nauki. 3 We czwartek wspominamy bł. Ignacego Kłopotowskiego, jest […]

XXI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

1 Ku końcowi mają się wakacje. Dzieci i młodzież przygotowują się do rozpoczęcia roku szkolnego. Już dziś zapraszamy na Msze święta 4 września w poniedziałek na godzinę 8:00 grono pedagogiczne, rodziców, dzieci i młodzież wszystkich szkół naszej parafii, aby z Panem Bogiem wejść w kolejny rok pracy i nauki. 2 Za tydzień w Niedzielę 3 […]

XX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

1 Czas wakacyjnego odpoczynku powoli dobiega końca. Wielu z nas jest już także po urlopach. Rozpoczynając wakacje, urlopy, poczyniliśmy pewne postanowienia. Czy udało nam się je zrealizować? 2 W dniach 2 – 3 września w Wąwolnicy odbędą się diecezjalne uroczystości maryjne ku czci Matki Bożej Kębelskiej. Szczegóły na plakacie. 3 Trwa akcja Tornister pełen uśmiechów […]

XIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

1 Trwa Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach. 2 Dzisiaj o godz. 17.15 odbędzie się różaniec fatimski połączony z procesją wokół Kościoła. 3 We wtorek, 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa zbóż, ziół i owoców. Tego dnia o […]