Laur Konserwatora Zabytków 2024 dla Parafii Świętego Mikołaja w Lublinie! Mamy powód do dumy!

Z ogromną radością informujemy, że Parafia Świętego Mikołaja w Lublinie została uhonorowana prestiżową nagrodą Laur Konserwatora Zabytków 2024! To wyjątkowe wyróżnienie przyznawane przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Lublinie dla osób i instytucji, które w szczególny sposób dbają o zachowanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Nagroda dla Parafii Świętego Mikołaja jest docenieniem wieloletnich starań i zaangażowania […]

XV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2024

1 W okresie wakacji i urlopów pamiętajmy o Niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie. Przypominamy raz jeszcze, że w kościele zawsze obowiązuje godny strój. Dlatego prosimy o właściwy ubiór, zarówno u pań jak i u panów. 2 Jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, a we wtorek NMP z Góry Karmel. 3 […]

XIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2024

1 W okresie wakacji i urlopów pamiętajmy o Niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie. Przypominamy, że nawet w najbardziej upalne dni, wybierając się do kościoła, należy zwrócić swoją uwagę na odpowiedni strój. Przez to również wyrażamy nasz szacunek dla miejsca i osób. 2 Jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera; w czwartek święto […]

XIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2024

1 Bogu Wszechmogącemu niech będą dzięki za wizytację kanoniczną ks. Abp Stanisława, Księżom, oraz Siostrze Maksymilianie za przygotowanie całej oprawy. Oprócz podziękowań złożonych tydzień temu, chcielibyśmy jeszcze wyrazić naszą wdzięczność Pracowni Ikon p.w. św. Antoniego z ul. Archidiakońskiej 6, Fundacji Lubartowska 77, Piekarni Marcina Orlikowskiego oraz Paniom Annie Prokopiuk, Joannie Wójtowicz, Marii Parafiniuk i Panu […]

XII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2024

1 Dziś odbywa się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadza Ks. Abp Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski. Dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność wśród nas i ojcowską opiekę nad naszą wspólnota. 2 Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; we czwartek wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i […]

XI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2024

1 W miesiącu czerwcu, zapraszamy na codzienne nabożeństwa, które rozpoczynamy o 17:30. Zachęcamy też do codziennego prywatnego odmawiania różańca świętego. 2 Jutro przypada wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; a w piątek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. 3 Gościmy dziś w naszej wspólnocie przedstawicieli Ruchu Wojowników Maryi, którzy po ogłoszeniach podzielą się swoim świadectwem i zaproszeniem do […]

X NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2024

1 W miesiącu czerwcu, które jest poświęcony Najświętszemu Sercu Panu Jezusa zapraszamy na codzienne nabożeństwa, które rozpoczynamy o 17:30. Zachęcamy też do codziennego prywatnego odmawiania różańca świętego. 2 We wtorek przypada wspomnienie św. Barnaby Apostoła; we środę błogosławionych lubelskich biskupów, kapłanów i towarzyszy; we czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy; a w piątek bł. Michała […]

IX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2024

1 Miesiąc czerwiec, który rozpoczęliśmy to czas naszej szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Zapraszamy na codzienne nabożeństwa czerwcowe, które rozpoczynać będziemy o 17:30. W tym tygodniu połączone będą one z procesją wokół Kościoła. 2 W czwartek, na zakończenie tzw. Oktawy Bożego Ciała o godzinie 17:00 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy, o których przygotowanie […]

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 2024

1 We czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Centralna Msza  św. z procesją rozpocznie się o godz. 10:00 w Archikatedrze Lubelskiej. 2 W piątek święto Nawiedzenia NMP, a pierwszego czerwca z racji I soboty miesiąca, adoracja i nabożeństwo od godz. 17:00. 3 Wczoraj dzieci z naszej parafii po raz pierwszy […]