XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14 października 2018

1.

Tydzień temu w I niedzielę miesiąca był czytany List Episkopatu Polski, dlatego adoracje Najświętszego Sakramentu przełożyliśmy na dzisiejszą Niedzielę.

2.

Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy Dzień Papieski. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszek przeznaczone są na Fundusz Papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3.

W poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, we wtorek św. Jadwigi Śląskiej, w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, a w czwartek wspomnienie św. Łukasza – patrona służby zdrowia. Msze święte o godzinie 700 i 1800.

4.

17 października odbędzie się II Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”: Wizja Europy w ujęciu św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie.

5.

18 października, w czwartek o godzinie 1900 w Archikatedrze Msza święta w intencji wszystkich pracowników służby zdrowia z racji święta patronalnego.

6.

21 października po Mszy Świętej o godz. 1130 w sali  Domu Parafialnego Akademia Aktywnego Seniora i Ośrodek nr. 2 „Bliźniak” zapraszają na Międzypokoleniową Kawiarenkę Papieską o Św. Janie Pawle II.

7.

Zostały nieoficjalnie zakończone prace konserwacyjne na chórze, czekamy na zatwierdzenie prac przez Ministerstwo Kultury. Trwają jeszcze prace przy kościele na zewnątrz i przy domu parafialnym. Ostatnio na ten cel wpłynęły ofiary: 200 zł, 2 x 100 zł, oraz sukcesywnie wpływają ofiary na nasze konto. Wszystkim składamy podziękowania.

8.

W tym tygodniu prosimy, aby modlitwę różańcową poprowadziły następujące grupy: poniedziałek – SP 25, wtorek – Legion Maryi, środa – Akademia Młodzieżowa, czwartek – Rada Duszpasterska, piątek – Legion Maryi, sobota – Szkoła dla niepełnosprawnych, niedziela – osoby prywatne.

9.

Zwracamy się z prośbą do naszych wiernych o pobranie i przekazanie kartek wypominkowych do swoich bloków. Są do pobrania w zakrystii i kancelarii.

10.

Zachęcamy do korzystania z naszej biblioteki w każdą środę w godzinach od 1600 do 1730  oraz Poradni życia rodzinnego we wtorki w godzinach 1700 do 1800.

11.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł „Czego Pan Bóg żąda od współczesnego Kościoła” oraz poradnik dla wyborcy”. A w Niedzieli polecamy artykuł „Co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?” oraz „Parada łez”.

12.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Mariannę Dylik.