I NIEDZIELA ADWENTU

1

Rozpoczynamy Adwent – czas szczególniejszego naszego wychylenia w wieczność, czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela świata Jezusa Chrystusa i obchodów Jego Narodzin. W naszej parafii ten szczególny czas rozpoczynamy od świętych rekolekcji, które poprowadzi ks. dr Adam Pendel – prefekt Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Rekolekcje będą bardzo dobrą okazją do duchowego przygotowania się do naszych uroczystości odpustowych ku czci św. Mikołaja. Obchód tych dni rozpoczniemy 4 grudnia uroczystym Orszakiem – początek o godzinie 14:00 na Starym Mieście, skąd po błogosławieństwie Ks. Arcybiskupa wyruszy orszak, który dotrze na plac przed naszym kościołem. 6 grudnia o godzinie 15:00 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci o św. Mikołaju. Zakończeniem naszych uroczystości będzie Msza święta odpustowa 6 grudnia o godzinie 18:00 w intencji wszystkich parafian. Dokładny program jest wywieszony w gablotach, na stronie internetowej oraz na ulotkach.

2

Do 26 listopada mogliśmy składać propozycje kandydatów do nowej Rady Parafialnej. Wpłynęło kilkunastu kandydatów, na których wybieramy dwie osoby, na które będzie można głosować w przyszłą niedzielę. Prosimy o zapoznanie się z imienną listą w gablocie. Przypominamy, że kandydaci z wyboru mogą pełnić swój mandat nie dłużej niż przez trzy kadencje tzn. 15 lat.

3

W środę 30 listopada święto ku czci św. Andrzeja Apostoła. W tym tygodniu też przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Rozpoczynamy tradycyjnie obchody tych dni od wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, połączonego ze stosownym nabożeństwem. W pozostałe dni zapraszamy na modlitwę różańcową o 17.30, którą prowadzą grupy zgodnie z grafikiem.

4

Zwyczajem lat ubiegłych i polskiej tradycji, w okresie adwentu zapraszamy codziennie na 6:30 na Msze święte roratnie, czyli Msze o Matce Bożej. Prosimy zabierać ze sobą lampiony i świece.

5

W dniach 2-4 grudnia w Collegium Jana Pawła II odbędą się XXIII Targi Wydawców Katolickich. Szczegóły na plakatach.

6

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.

W Niedzieli: 

  • Polscy biskupi w obronie św. Jana Pawła II

w Gościu Niedzielnym

  • Kto chce zakazać spowiedzi dzieci?
7

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

  • Elżbietę Rodecką-Gustaw,
  • Józefa Krzysztofa Gołasia
  • Krzysztofa Artura Lisa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…