POLECAMY

Już po raz trzeci w historii Lublina, w dniu 3 grudnia 2016 odbędzie się Orszak św. Mikołaja, który przejdzie ulicami naszego miasta. Podobnie jak w poprzednim roku Orszak będzie jednym z punktów Odpustu św. Mikołaja organizowanego w terminie od 3–6 grudnia 2016.

W tych dniach będziemy wspominać postać św. Mikołaja – wybitnego pedagoga, wychowawcy, przyjaciela dzieci i młodzieży i prosić o wszelkie łaski dla mieszkańców miasta, a szczególnie dla dzieci i młodzieży. Chcemy powierzyć naszemu Świętemu Patronowi sprawy dobrego wychowania młodego pokolenia, za które się modlimy się w Kościele św. Mikołaja –> regularnie – 6 każdego miesiąca i w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Celem Orszaku jest również ukazanie prawdziwego wizerunku św. Mikołaja, współcześnie skrzywionego i obdartego z szaty sakralnej. Chcemy pokazać kim naprawdę był święty biskup z Miry, słynący ze swojej wrażliwości na cierpienie i ubóstwo, ikona miłosierdzia i dobroczynności. Jako Parafia św. Mikołaja chcemy pobudzić mieszkańców Lublina, a zwłaszcza dzieci i młodzież do refleksji i dobroczynności, wrażliwości na potrzebujących.

• Odpust św. Mikołaja rozpocznie się 3 grudnia 2016 w sobotę na placu katedralnym o godz. 1100, następnie barwny orszak wyruszy ok. godz. 1300 w kierunku kościoła św. Mikołaja, gdzie odbędzie się jarmark św. Mikołaja, kiermasz, występy zespołów muzycznych, a wieczorem odbędzie się uroczysta Msza św. Wieczór zakończy wspólna modlitwa różańcowa prowadzona przez Bractwo Różańcowe.
  • Odpust zakończy się 6 grudnia o godz. 1800, którą będzie sprawować Ks. Bp Artur Miziński – Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski. Na zakończenie odbędzie się ucałowanie relikwii św. Mikołaja.

Do udziału w Orszaku, jak również w pozostałych wydarzeniach Odpustu św. Mikołaja zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta.

duszpasterze i parafianie