PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY 2023

1

Radosne Alleluja jest na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość wielkanocnego poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym w wieczności.

2

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie, dlatego też w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3

Jeszcze raz, serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszego kościoła. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi.

4

Dziś słuchamy słowa Rektora KUL-u, a taca przeznaczona zostanie na potrzeby tej uczelni. Dobrowolne ofiary do urny stojącej przy wyjściu z kościoła posłużą jako wsparcie w opłatach za energię elektryczną kościoła.

5

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia. O godzinie 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do tego święta przygotowujemy się poprzez Nowennę, którą modlić się będziemy po codziennym różańcu, który tradycyjnie od 17:30.

6

Za tydzień po Mszy świętej o 11:30 zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

7

Także za tydzień, po Mszy świętej wieczornej spotkanie świąteczne dla Rady Parafialnej.

8

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym Spotkanie ze zrozpaczoną oraz Homeopatia – to nie działa. W Niedzieli w dodatki Bez rąk, bez nóg i szczęśliwi oraz Jak mogło wyglądać zmartwychwstanie?

9

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp: Stanisławę Pawlak, Zbigniewa Rajewskiego, Andrzeja Kopronia oraz Janinę Ciechańską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…