ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO 2023

1

We środę 1 listopada przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze święte tego dnia u nas o godzinie 7:00, 8:30 i 18:00. We czwartek 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych Msze święte o 7:00 i 18:00. Rozpiska Mszy świętych na lubelskich cmentarzach jest wywieszona jest w gablocie.

2

Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za osobę zmarłą. Wystarczy nawiedzić cmentarz i wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu. Zwykłe warunki uzyskania odpustu to: przyjęcie Komunii św., odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust może być uzyskany tylko jeden raz danego dnia.

3

W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W tych dniach o 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, czas na osobistą adoracje oraz stosowne nabożeństwo.

4

Od następnej niedzieli czyli od 5 do 26 listopada podczas modlitwy różańcowej, której początek o 17:30,  polecać będziemy zmarłych, których imiona zostały zapisane na kartkach wspominkowych.

5

W poniedziałek 6 listopada o godzinie 18:00 zostanie odprawiona  Msza święta zbiorowa za wstawiennictwem św. Mikołaja. Prosimy o składanie osobistych intencji do skrzyni wystawionej przy wyjściu z kościoła

6

We wtorek 7 listopada po Mszy św. wieczornej odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Jak po ślubie nie być samotnym? Warsztaty dla małżonków i rodziców. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

7

Polecamy prasę katolicką. W Niedzieli Śmierć jest częścią życia oraz Rozmowy międzypokoleniowe, a w Gościu Niedzielnym Najlepsze przed nami – czy katolik może bać się śmierci? oraz Rządu szybko nie będzie.

8

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Genowefę Bogutę, śp. Jadwigę Kamińską-Smyl oraz śp. Grzegorza Brzozowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..