II NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO MIŁOSIEDZIA BOŻEGO 2023

1

Dzisiejsza Niedziela – Święto Miłosierdzia Bożego, kończy Oktawę Wielkanocy. Z tym dniem Pan Jezus związał niezwykłe obietnice. Do Siostry Faustyny powiedział m.in.: Pragnę, aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upust Boże – wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego. Pan Jezus obiecał, że ten, kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie Komunie świętą, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.

2

Zapraszamy dziś na 15:00 do naszego kościoła. Rozpoczniemy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Będziemy wypraszać tę łaskę dla naszych rodzin i naszej parafii oraz dziękować za to, że Bóg okazuje nam swoje miłosierdzie w przeróżny sposób.

3

Dzisiejsza Niedziela jest również świętem patronalnym Caritas i rozpoczyna 79. Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem są słowa Papieża Franciszka Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni. Ofiary zebrane dziś do puszek przeznaczone są na Fundusz Caritas. Jednocześnie prosimy, by w tym szczególnym tygodniu składać dary serca w postaci produktów żywnościowych i środków czystości. Przyjmujemy je codziennie w godzinach urzędowania kancelarii.

4

Zwieńczeniem Tygodnia Miłosierdzia będzie Dzień Dobra w sobotę 22 kwietnia i piknik rodzinny na Placu Litewskim, który rozpocznie się o godzinie 13:00. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

5

Dzisiaj, po Mszy świętej o 11:30 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa! Natomiast po Mszy świętej wieczornej spotkanie świąteczne dla Rady Parafialnej.

6

W najbliższy wtorek ekipa z Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa będzie instalowała witraż w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7

Przy urnie, która stoi przy wyjściu z kościoła, są przyłożone kartki, na których można wypisać swoje osobiste intencje, w których będzie sprawowana Msza święta zbiorowa za wstawiennictwem św. Mikołaja 6 maja o godzinie 18:00.

8

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym Poważny problem: dziecięce samobójstwa oraz Gdy narzeczeni nie chcą mieć dzieci – małżeństwo nieważne. W Niedzieli Jaki Ojciec taki syn oraz Małżeńskie być albo nie być. Jest również Mały Gość Niedzielny dla naszych dzieci.