ŚWIĘTO  PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO 2023

1

Dzisiaj obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego, które niesie prawdę o synowskiej i mesjańskiej godności Jezusa Chrystusa oraz wspaniałą obietnicę dla nas.

2

Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową o 17.30. Prosimy chętne osoby o poprowadzenie szczególnie w soboty i niedziele.

3

W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Dominika, w środę św. Teresy Benedykty od Krzyża, we czwartek św. Wawrzyńca, w piątek wspomnienie św. Klary.

4

Za tydzień rozpoczniemy zbiórkę ofiar na odwodnienie kościelnego terenu.

5

Dziękujemy paniom z Rady Parafialnej i młodzieży za przygotowanie kolejnej projekcji filmu.

6

Dziś o godzinie 18:00 z racji 6-tego dnia miesiąca sprawowana będzie Msza święta zbiorowa za wstawiennictwem św. Mikołaja. Intencje prosimy wrzucać do skrzyni, która jest ustawiona przy wyjściu z kościoła.

7

W dniach 15-25 sierpnia odbędzie się akcja „Tornister pełen uśmiechów”, organizowana przez Caritas. Zbiórkę artykułów szkolnych oraz tornistrów przyjmujemy codziennie w godzinach 16:00-18:00.

8

Polecamy tygodniki katolickie. W Gościu Niedzielnym Jak social media zmieniają mózg oraz Co Biblia mówi o niezawinionym cierpieniu; a w Niedzieli Sekty kaleczą ludzi oraz Jak rozmawiać o tych sprawach.