UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1

Dzisiejsza uroczystość ostatniej już Niedzieli roku liturgicznego stawia nam przed oczy prawdę, że na końcu czasów staje Chrystus – Król. Niech Jego panowanie i Jego Królestwo głęboko przeniknie nasze życie we wszystkich wymiarach.

2

W przyszłą Niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent – czas, który ma nas przygotować na spotkanie ze Zbawicielem w wieczności oraz do Uroczystości Jego Narodzin. W naszej parafii ten szczególny okres rozpoczniemy od świętych rekolekcji adwentowych, które poprowadzi ks. dr Adam Pendel. Dokładny program rekolekcji jest wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.

3

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą też okazją do duchowego przygotowania do uroczystości odpustowych ku czci naszego patrona Świętego Mikołaja. Obchód tych dni rozpoczniemy 4 grudnia uroczystym Orszakiem – początek o godzinie 14:00 na Starym Mieście, skąd po błogosławieństwie Ks. Arcybiskupa wyruszy orszak, który dotrze na plac przed naszym kościołem. 5 grudnia o godzinie 15:00 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci o św. Mikołaju. Wpłynęło ok. 10 tyś. prac. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie są do pobrania w kancelarii parafialnej. Finałem naszych uroczystości będzie Msza święta odpustowa  6 grudnia o godzinie 18:00 w intencji wszystkich parafian. Dokładny program jest wywieszony w gablotach, na stronie internetowej oraz na ulotkach.

4

Do 25 listopada – czyli do piątku włącznie, trwamy na modlitwie wypominkowej za zmarłych – początek o 17:30.

5

W sobotę 26 grudnia modlitwę różańcową rozpoczniemy o godzinie 17:00 – będziemy polecać dzieci i młodzież. A wcześniej, o godzinie 14:00 Wspólnota Szkoła Ewangelicznego Wychowania działająca przy parafii, zaprasza na inaugurację Szkoły połączoną z Forum Organizacji Prorodzinnych. Dokładny program dostępny jest na stronie internetowej Akademii Młodzieżowej oraz w gablocie.

6

Przypominamy, że do 26 listopada można zgłaszać kandydatów do nowej rady parafialnej.

7

Jutro wspomnienie Ofiarowania NMP; we wtorek św. Cecylii – dziewicy i męczennicy; we czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac prezbitera i Towarzyszy.

8

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.

W Niedzieli: 

  • Jeszcze wolność czy już niewola

w Gościu Niedzielnym

  • Oskarżany niesłusznie

Jest też Mały Gość Niedzielny.

9

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Bożenę Kiełbasę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…