UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 2023

1

Uroczystość dzisiejszej, ostatniej już Niedzieli roku liturgicznego, stawia nam przed oczy prawdę, że na końcu czasów stanie Chrystus-Król. Niech Jego panowanie, Jego królestwo, głęboko przenikną nasze życie.

2

W czwartek 30 listopada przypada święto Świętego Andrzeja, apostoła.

3

W tym tygodniu przeżywać będziemy I piątek i I sobotę miesiąca. W te dni od godziny 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

4

We wtorek 28 listopada po Mszy świętej wieczornej w Sali katechetycznej w domu parafialnym odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Jak po ślubie nie być samotnym? Warsztaty dla małżonków i rodziców. Wstęp wolny. Zapraszamy

5

W przyszłą Niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent – czas, który ma nas przygotować na spotkanie ze Zbawicielem w wieczności oraz do Uroczystości Jego Narodzin. W naszej parafii ten szczególny okres rozpoczniemy od rekolekcji adwentowych, które potrwają od 3 do 5 grudnia.  3 grudnia porządek Mszy jak w każdą Niedzielę. Natomiast w poniedziałek i we wtorek Msze święte z nauką rekolekcyjną o 6:30(roraty), 8:30 i 18:00. Pół godziny przed każdą Mszą świętą będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Rekolekcje poprowadzi ks. Jan Hano ze Lwowa.

6

Orszak Świętego Mikołaja odbędzie się 3 grudnia. Początek o godzinie 13:30 na Rynku Starego Miasta, skąd barwny korowód przybędzie na nasze wzgórze. Tradycyjnie przygotowujemy ok. 2000 paczek dla dzieci niewidomych, chorych i przebywających w szpitalach. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy przez zakup słodyczy.

7

Program na pozostałe wydarzenia związane z Orszakiem św. Mikołaja dostępny jest na ulotkach wyłożonych na stoliku z prasą katolicką.

8

Dochód z dzisiejszego kiermaszu pamiątek ze świętym Mikołajem przeznaczony jest na potrzeby naszego kościoła.

9

Polecamy prasę katolicką. W Niedzieli Jakiego Kościoła chcemy oraz artykuł o Orszaku św. Mikołaja. W Gościu Niedzielnym Jeszcze człowiek czy już maszyna oraz jako dodatek kalendarz na 2024 r.