UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – NOWY ROK

1

W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Wypraszamy u Matki naszego Odkupiciela Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin, parafii, Ojczyzny i całego świata. Jednocześnie przeżywając Światowy Dzień Modlitw o Pokój modlimy się o ustanie wszelkich działań wojennych.

2

Dzisiaj za publiczne odmówienie lub  odśpiewanie hymnu O stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Skorzystajmy z tego daru Kościoła.

3

W najbliższy piątek – 6 stycznia – przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji nazywana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów ras i języków. Msze święte w naszym kościele porządku niedzielnym. O godzinie 18:00 Msza święta ZBIOROWA z racji 6 dnia miesiąca. Tego dnia pobłogosławimy kredę i kadzidło, którymi na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy litery C + M + B dodając cyfry Roku Pańskiego, prosząc w ten sposób, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom Christus mantionem benedicat oraz dając świadectwo wiary i przynależności do Kościoła. Tego dnia w wielu miastach organizowane są Orszaki Trzech Króli. W Lublinie orszak pod hasłem Niechaj prowadzi nas gwiazda wyruszy z Rynku o godzinie 12:30.  Organizatorzy zapraszają.

4

W tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu – biskupów i doktorów Kościoła, a we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. Prócz tego przypadają też I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Od godziny 17:00 wystawienie Najświętszego sakramentu, a przed Mszą nabożeństwo okolicznościowe. W I sobotę miesiąca z racji wizyty duszpasterskiej, nie odbędzie się wizyta u chorych.

5

Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. W najbliższym tygodniu odwiedzimy mieszkańców poszczególnych ulic i bloków: 

  • 2 stycznia – poniedziałek od 15:30: Kleniewskich 6 i 8 orasz Hirszfelda 5
  • 3 stycznia – wtorek od 15:30: Hirszfelda 3; 4; 6; 8 i 10
  • 4 stycznia – środa od 15:30: Hirszfelda 21 i 23 oraz ul. Szwedzka
  • 5 stycznia – czwartek od 15:30: ul. Połaniecka, ul. Sapiechy i ul. Spółdzielczości Pracy (obie strony)
  • 6 stycznia – piątek od 14:00: ul. Szkolna 7; 8; 9; 9A i 9C oraz Słowikowskiego 2
  • 7 stycznia – sobota od 9:00: ul: PCK, Dymowskiego, Budrysów, Bazylianówka 
  • 8 stycznia – Niedziela od 14:00: ul. Szkolna 15; 20; 22 i domki jednorodzinne.
6

W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

7

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Marię Danutę Pawłowską.