List Konferencji Episkopatu Polski z okazji 30.rocznicy
reaktywowania Akcji Katolickiej w Polsce
- Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca.
- Dziś o 12:30 rozpocznie się Parafialny Festyn Rodzinny. Szczegóły na plakacie.
- Jutro rozpoczniemy czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe rozpoczynać będziemy codziennie od 17:30.
- W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W te dni adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, połączona z nabożeństwem czerwcowym od godziny 17:30.
- W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele tego dnia o godzinie: 7:00, 8:30, 10:00 oraz 18:00. Zwyczajem lat ubiegłych, Ksiądz Arcybiskup zaprasza nas na centralne obchody tej uroczystości na Plac przed Archikatedrą, gdzie po Mszy świętej, która rozpocznie się 10:00 wyruszy procesja. Tego dnia ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Centrum Jana Pawła II.
- Jutro wspomnienie świętego Justyna, męczennika; w środę wspomnienia Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników; a w piątek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
- W sobotę 6-ty dzień miesiąca. O godzinie 18:00 Msza święta zbiorowa. Intencje jak zawsze można składać do skrzyni przy wyjściu z Kościoła.
- Dziękujemy piekarni Pana Marcina Orlikowskiego i piekarni Pychotka oraz Paniom Parafiankom za ciasto i przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu, podczas którego zebrano 1479 złotych. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
- Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką.
- W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Jana Gołofita oraz śp. Witolda Stańca. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …