V NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1

W długie zimowe wieczory zadajmy sobie pytanie, co robimy jako rodzice i dziadkowie aby pogłębić wiarę naszych dzieci i wnuków. Czcigodny zwyczaj opowiadania dzieciom historii świętej był kiedyś w Polsce najważniejszą formą katechezy rodzinnej. Dziś zarzuciwszy dawne, sprawdzone metody wychowawcze boleśnie doświadczamy fiaska kolejnych, absurdalnych systemów pedagogicznych. Wychowaliśmy się wszyscy na chrześcijańskiej księdze Pisma św., na Ewangelii, stad mieliśmy płaszczyznę porozumienia, wspólny język. Wychowano nas, ale czy my wychowujemy? Chyba nie. Jeśli zależy nam na tym, by wiara stała się nie tylko mglistym uczuciem religijnym, zwykłą powierzchowną tradycją, musi być stale pogłębiana i rozwijana.

2

Zachęcamy do składania intencji na Mszę zbiorową za wstawiennictwem św. Mikołaja, która odbędzie się jutro o godzinie 18:00. Przy wyjściu z kościoła są specjalne kartki, na których można wypisać swoje prośby. Przy relikwiach św., Mikołaja, jest wyłożona księga, w której można zapisywać swoje świadectwa łask i wysłuchanej modlitwy.

3

Jutro przeżywać będziemy wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; w piątek wspomnienie św. Scholastyki – dziewicy.

4

W sobotę 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1800 ludzi w podeszłym wieku (po 60 roku życia) przewlekle chorych i udających się na operację do szpitala. Udzielimy im sakramentu namaszczenia, warunek – stan łaski uświecającej (spowiedź) .

5

W następny wtorek, 14 lutego przeżywać będziemy wspomnienie św. Walentego. Już dzisiaj zapraszamy małżeństwa, narzeczonych, zaręczonych, na wspólną modlitwę i Mszę świętą o godzinie 18:00.

6

Ponawiamy apel i chęć spotkania się z rodzinami, które chciałby zaprosić i odbyć wizytę duszpasterską. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie do kancelarii.

7

Prosimy chętne osoby o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w każdy piątek po mszy wieczorowej. Wszystkim paniom, które podjęły się tego zadania serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

8

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: Przestańmy żyć internetowym chaosem oraz Niemodna żałoba. W Niedzieli: Gdy dziecko nie chce chodzić na religię oraz Tam bije serce Kościoła.

9

W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Izabelę Raszeja. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…