V NIEDZIELA WIELKANOCNA 2024

1

W najbliższą środę rozpocznie się maj – miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W naszym kościele nabożeństwa majowe będziemy rozpoczynali codziennie o godzinie 17:30. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na tę modlitwę, której będziemy polecać sprawy Kościoła, Ojczyzny i naszych rodzin.

2

W najbliższy piątek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki Polski. Msze święte tego dnia o godzinie 7:00; 8:30 i 18:00. Jako że jest to również I piątek miesiąca, o godzinie 17:00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu połączoną ze stosownym nabożeństwem.

3

Prócz tego przypada w tym tygodniu także I czwartek i I sobota miesiąca. W tych dniach od godziny 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem majowym.

4

W poniedziałek wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej – dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; we wtorek wspomnienie św. Piusa V – papieża; w środę wspomnienie Świętego Józefa rzemieślnika; we czwartek wspomnienie św. Atanazego – biskupa i doktora Kościoła; a w sobotę św. Floriana – męczennika.

5

Dzisiaj o godzinie 16:00 rozpocznie się kolejne spotkanie ewangelizacyjne, po którym przejdziemy ulicami naszego osiedla na plac przed blokiem przy ul. Probostwo 21. Po wspólnym rozważeniu Słowa Bożego, modlitwie i świadectwach zakończymy błogosławieństwem. Następnie we wtorek w Sali katechetycznej o godzinie 19:00 kolejne spotkanie i katecheza. Natomiast w każdy czwartek po spotkaniu małych zespołów, odpowiednio przygotowaniu katechiści odwiedzą naszych parafian.

6

W poniedziałek 6 maja o godzinie 18:00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo św. Mikołaja. Intencje na tę Mszę można składać do urny przy wyjściu z kościoła.

7

Za tydzień ofiary złożone na tacę przeznaczymy na potrzeby naszego Seminarium Duchownego, a ofiary do puszki po każdej Mszy św. na pokrycie kosztów energii i gazu.

8

Dziś w naszym kościele jest wystawa poświęcona życiu i działalności Ks. Stanisława Zielińskiego.

9

Do 5 maja trwa Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci Nasza Flaga. Szczegóły na plakacie i stronie Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

10

W dniach 1-3 maja kancelaria parafialna nieczynna

11

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.